czwartek, 19 marca 2020

Wirtualna Rada Ocalenia Narodowego - WRON

Wirtualna Rada Ocalenia Narodowego - WRON

Suchar ale znów aktualny:  funt rubli  =  dolar.

Płynny kurs walutowy jest teoretycznie automatycznym stabilizatorem koniunktury. Płynne kursy walutowe przy załamaniu gospodarczym teoretycznie automatycznie obniżają nam pensje, zwiększają zyski z eksportu i podnoszą ceny towarów importowanych. Zmniejszają deficyt poprzez inflację... Ratują sytuacje. Wszyscy są jednak brutalnie ograbieni z siły nabywczej i z oszczędności. W rzeczywistości wielcy spekulanci kołyszą kursami walut aby zarobić. Warto o tym poczytać w Peryferyjny Kapitalizm Zależny, dostępny w Google Books, bowiem przez minione  15 lat nic w tej mierze się nie zmieniło.
W 2008 roku bank wampir Goldman Sachs zeszmacił nam złotówkę co dało Polsce apokaliptyczne straty !

Premier Morawiecki staje się mistrzem nowomowy.
Polski rząd przygotował tarcze antykryzysową ze...styropianu. To aluzja do pana OTUA.  Dla firm są koła ratunkowe z.. betonu. Filary .. A wszystko to razem jest mokrym kapiszonem przygotowanym do narracji propagandy sukcesu w TVP przed wyborami prezydenckimi. 
Tęgie umysły zasiadają w tym rządzie. Gowin, Sasin, Morawiecki, Błaszczak, Kamiński, Dworczyk, to historycy. Adamczyk jest po Społecznej Akademii Nauk w Olkuszu. Gliński socjolog, Czaputowicz, Emilewicz, politolodzy, Schreiber magister administracji. Gęby pełne frazesów i pomysły rodem z komedii genialnego SP Barei.

Hongkong  wszystkim stałym rezydentom wypłacił po 10 000 HKD.
Bawaria od piątku wypłaca 5-30 tysięcy euro dla samozatrudnionych, małych biznesów i artystów.
Administracja prezydenta Trumpa zamierza przeznaczyć aż 500 mld dolarów na bezpośrednie wsparcie Amerykanów. Kwota zostanie rozdysponowana w dwóch transzach - pierwsza w ciągu trzech tygodni, a następna po kolejnych sześciu tygodniach. Każdy dorosły Amerykanin miałby otrzymać 1000 dolarów, a dziecko - 500 dolarów. Półtora miesiąca później miałyby dotrzeć kolejne czeki na takie same kwoty. Propozycja musi teraz uzyskać poparcie Kongresu ale ten może ją zwiększyć !
Francuski rząd zawiesił obywatelom wszystkie opłaty. Dania dołoży 75 % pracowniczych świadczeń dla firm. Wegry dają prolongaty wpłat "ZUS" i podatków.
Polski "patriotyczny" rząd każe brać mikropożyczki i "obiecuje" przesunięcia płatności na wniosek z oprocentowaniem 8%.

6 komentarzy:

 1. http://kronikihistoryczne.blogspot.com/2020/03/rozporzadzenie-ministra-obrony-narodowej.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Policja ma nadmiar pracy i wymaga posiłków wojskowych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się ludzie kapna że są dymani na kasie i swoich prawach to mogą wyjść na ulicę i wtedy wojsko będzie można zobaczyć.
   Ale telewizja dostała 2 miliardy aby lepiej kłamać.

   Usuń
 3. Strasznie ostry tekst. Przecież "rząd" musi coś robić.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Zbyszek
  Każdy Rząd złożony ze absolwentów "Wyzszej Szkoły Tego i Owego" narobi Polsce kłopotów

  OdpowiedzUsuń
 5. Powtórki z zeszmaceniem złotówki z 2008 roku raczej nie będzie a Polacy wtedy to jakoś przełkneli

  OdpowiedzUsuń