środa, 24 czerwca 2026

Mówi o patologii w Szpitalu Południowym. „Giną ludzie, bo ktoś się uczy”

 Mówi o patologii w Szpitalu Południowym. „Giną ludzie, bo ktoś się uczy”
https://zero.pl/news/afery-w-szpitalu-poludniowym-byly-ordynator-w-kanale-zero
"– Pacjenci przyjęci na SOR umierali niezaopiekowani, pracownicy oddziału „przypominali sobie” o nich po kilku godzinach i wykonywali im tomografię, żeby coś markować. Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. Każdy przypadek śmierci na SORze powinien być przeanalizowany – tak o funkcjonowaniu SOR w Szpitalu Południowym opowiadał u Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero dr Emil Jędrzejewski, były ordynator oddziału chirurgii. To on informował Rafała Trzaskowskiego o nieprawidłowościach. – Dawid Kacprzyk Pana zdaniem odpowiada za to, że tam umierali ludzie? – zapytał wprost Stanowski.
– Część chce z pana zrobić pisowskiego oszołoma, złodzieja – rozpoczął prowadzący program Krzysztof Stanowski.  
Gość programu został później zapytany o to, czy salonik VIP w Szpitalu Południowym istniał faktycznie. – Tak. Ja w nim nigdy nie byłem – odparł.
– Ten salonik VIP to nic. Jeśli kogoś przeniesie się z normalnego świata, do świata, który funkcjonował tam, mówię o moich doświadczeniach medycznych, to są to rzeczy nieprawdopodobne – dodał chirurg. 
Opowiedział m.in, że pacjenci spędzali niepotrzebnie w szpitalu tydzień po zwykłych, niepowikłanych operacjach.
– Okazuje, że przyczyna była taka trywialna. Nie miał ich kto wypisać – wytłumaczył. 
– Trafiłem do miejsca, gdzie nie ma zespołu pielęgniarskiego. Nie ma zespołu – mówił o swoich pierwszych chwilach jako ordynator oddziału chirurgii w Szpitalu Południowym.
Dr Jędrzejewski dodał, że w Polsce jest za mało chirurgów, a w branży zarabia się bardzo dużo. – Za bycie, za to, że się jest, bierze się 40, 50 tys. – przekazał.
„Tam giną ludzie”
Gość Kanału Zero powiedział o skutkach, jakie w jego ocenie miało zatrudnienie w szpitalu na stanowisku szefa SOR-u młodego lekarza, 28-letniego Dawida Kacprzyka.
– Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. To jest sedno całego zamieszania – skwitował. – Procedury były wykonywane w sposób wadliwy – doprecyzował.
– W wyniku błędu lekarskiego doprowadzano do powikłań, które kończyły się letalnie – dodał.
– Każdy przypadek śmierci na SORze powinien być przeanalizowany – ocenił.
Dr Jędrzejewski powiedział, że dochodziło do sytuacji, kiedy osoby przyjęte na SOR umierały niezaopiekowane i pracownicy oddziału „przypominali sobie” o nich po kilku godzinach, np. odnajdując ich martwych w toalecie i wykonywali im tomografie.
– Żeby coś markować, żeby robić dokumentację. O tym wiec cały szpital, ale nikt nic nie robi – mówi.
Gość „Godziny Zero” powiedział, że najpierw rozmawiał w tej sprawie z Dawidem Kacprzykiem. Młody lekarz miał jednak złożyć na niego skargę do wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej.
Jak twierdzi były ordynator Szpitala Południowego, Dawid Kacprzyk czuł się zupełnie bezkarny w swoich skandalicznych działaniach ze względu na swoje koneksje polityczne.
Miał powoływać się na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz na wiceprezydent Warszawy Renatę Kaznowską.
Następnie gość Kanału Zero miał „zdobyć telefon do Rafała Trzaskowskiego”. Miał usłyszeć od prezydenta Warszawy, że ma „skontaktować się za pomocą WhatsAppa”. – W końcu piszę i telefon milczy – dodał.
Dr Jędrzejewski powiedział, że jednym z powodów jego późniejszego zwolnienia ze szpitala miało być „pobicie Dawida Kacprzyka”. Opowiedział, jak według niego, wyglądała ta sytuacja.
– Ja kończę dyżur, przychodzi młodszy dyżurny i rozmawiamy. On do mnie mówi: co tam ten Dawidek na pana mówił? Następnie ja idę po schodach na odprawę, pan Dawidek wychodzi z windy. Ja podchodzę do niego i mówię: ty mały gnojku, nie możesz mi tego powiedzieć w twarz i się odwracam – mówił.
Dawid Kacprzyk miał mu następnie powiedzieć, że „czuje się zastraszany”. Dodał, że sytuację uwiecznił szpitalny monitoring."

5 komentarzy:

  1. Trzęsienie Tuska to dopiero się zacznie...Coraz więcej nowych faktów obciążających układ MORDERCÓW !!!
    Jagodno za kawałek pizzy spowodowało ten syf

    OdpowiedzUsuń
  2. Pedofilia Ubywatelska
    Mordownia Ubywatelska
    Czym różni się doktor Kacprzyk od doktora Mengele?
    Miejscem segregacji. Jeden to robił na rampie a drugi w recepcji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zamiast SOR, "elita" PełO zaczęła budować nieźle prosperujące prosektorium.
    Prawo tak jak my je rozumiemy.

    OdpowiedzUsuń
  4. Korespondencja ordynatora z ratuszem powinna być ujawniona opinii publicznej.
    Nazwiska polityków korzystających z saloniku VIP powinny być ujawnione opinii publicznej.

    OdpowiedzUsuń


  5. To jest straszne. Prokuratura prowadziła 12 spraw dziwnych zgonów z zawiadomien rodzin. Czyli prokuratura miała wiadomości o tym co dzieje się w szpitalu od dawna. Wygląda to, jak próby zamiecenia wszystkiego pod dywan.

    OdpowiedzUsuń