wtorek, 23 czerwca 2026

Powszechna bieda w Polsce

 Powszechna bieda w Polsce 
 Bieda jest pojęciem względnym. Polak jest europejskim biedakiem. Polowa Polaków żyje poniżej minimum socjalnego.
 Rozwarstwienie dochodowe i majątkowe w Polsce jest ogromne i III Światowe. GUS dekadami podawał i dalej podaje  fałszywe dane ! Te fałszywe dane używane są też  przez wprowadzane w błąd instytucje międzynarodowe. Masowo kreowany jest fałsz i dezinformacja.  
Rok 2017: 5 proc. najbogatszych Polaków zyskało tyle, co pozostałe 95 proc. społeczeństwa – pisze dr. hab. (profesor uczelni) Michał Brzeziński, ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego, powołując się na sensacyjny raport naukowców z London School of Economics i Paris School of Economics. Wynika z niego, że największe rozwarstwienie społeczne w naszym kraju w ciągu ostatnich 13 lat występowało w latach 2007-2008 i 2014-2015.
2026: "Nierówności po polsku" Michała Brzezińskiego zdobyły Nagrodę im. Marcina Króla od Fundacji Batorego.

Sanacyjny GUS też podawał fałszywe dane. Gdy rozwścieczony Hitler kazał w kwietniu 1939 roku przygotować plan najazdu na Polskę ( wcześniej III Rzesza nie miała zamiaru podbijać Polski ) zweryfikowanie kłamstw zajęło Niemcom tydzień. 

 W XIX wieku w Europie i USA rewolucja wodno - kanalizacyjna mocno ograniczyła epidemie i bardzo poprawiła ogólny stan zdrowia populacji. Woda w Polsce  staje się  dobrem luksusowym. III RP idzie pod prąd cywilizacji 
Średnia cena 1 m³ (1000 litrów) wody wraz ze ściekami w Europie wynosi około €3,20 ( €3,00 - €3,50) Rachunki zależą od kraju. Szczegółowe koszty brutto za 1 m³ wody i ścieków w wybranych państwach i miastach europejskich:
Najdroższe kraje: Dania (  €9,30 za 1 m³) i Norwegia ( €7,80 za 1 m³).
Niemcy (Stuttgart / Berlin):   €2,85 - €4,67 za 1 m³.
Holandia (Amsterdam / Rotterdam):   €3,65 - €3,99 za 1 m³.
Francja (Paryż):   €2,14 za 1 m³. Włochy (Rzym / Neapol):   €1,05 - €1,29 za 1 m³.
Irlandia: Koszty zaopatrzenia w wodę dla odbiorców są zerowe bo pokrywane z podatków ogólnych, więc rachunki bezpośrednie są zerowe.
Cena wody wraz ze ściekami za 1 m³  w Polsce wynosi 8.77 zł do 30.83 zł ze średnią 17,61 zł . Przy kursie Euro 4.29 zł daje to 2,05 - 7,2 Euro ze średnią 4,1 Euro. 
Niemiec zarabia średnio 2.7 raza tego co Polak. Woda w Polsce jest strasznie droga. Siła nabywcza pensji w wodzie jest większa nawet w krajach III Świata !
Jakość wody w Polsce jest zła i się pogarsza.

Co dzieje się z pieniędzmi za wodę ?  Są rozkradane !
Spółki wodne i kanalizacyjne, śmieciowe, komunikacyjne..  szpitale miejskie mają rady nadzorcze i zarządy. Zasiadają w nich zadami delegowani do dojenia członkowie partii: radni miejscy, sejmikowi i dzielnicowi, urzędnicy, kierownicy, dyrektorzy departamentów urzędów, kandydaci w  wyborach samorządowych. Obecnie są to politycy związani z Koalicją Obywatelską, Lewicą i PSL. 3 lata temu doił PIS.
Nikt nie dba o zachowanie pozorów. Można być urzędnikiem a jednocześnie zasiadać w 4 radach nadzorczych. Rocznie nomenklaturszczyk  może wydoić milion złotych ale aparatczycy mniej.  Rady nadzorcze to synekury i nikt tam nawet nie udaje że cos robi. 
Stare hasło wyborcze dla mobilizacji partii POPIS jest nadal aktualne - Teraz Ku.wa My lub lepiej   "TERAZ KRADNIEMY MY!"

4 komentarze:

  1. W klimacie umiarkowanym człowiek może przeżyć bez wody od 3 do 7 dni w zależności od stanu zdrowia, wieku i płci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tusk teraz to i złodziejskie giga afery ma i Ukrainiec się wypiął na antypolaka.
    Doktor-sygnalista w Kanale Zero dziś zatopił Tuska i Trzaska
    Jeśli to jest prawda co on mówi, to zarząd W-wy, te całe NFZ-y i resztę trzeba wyjeb.. do oceanu bo to już przechodzi ludzkie pojęcie.

    OdpowiedzUsuń
  3. nierownosci w polsce sa gigantyczne tak samo jak gigantyczna jest bieda i korupcja mimo skretynialej i idiotycznej propagandy sukcesu uprawianej przez kregi rzadzacych, wystarczy pozyc tutaj i popracowac w paru miejscach zeby dostrzec absolutnie wiesniacki system "zarzadzania" istnieje w tym kraju, istnie folwarczny nastawiony na ekstrakcje taniej sily roboczej, jakby wyjety z tradycji 2 rp, brak jakiegokolwiek know-how, cokolwiek bardziej skomplikowanego niz paleta musi byc importowane - skad inad nie ma sie co sie dziwic, dlaczego niby dokladac staran do interesu ktorego wlasciciele maja pracownika za totalne zero, a jedyne co okazuja w stosunku do niego to pogarda? cwaniactwo, glupota i zepsucie przecietnego polaka sa absolutnie porazajace, ceny nieruchomosci wybudowanych w okresie PRL, ktore wlasciwie nigdy nie mialy sluzyc jako przedmiot handlu na wolnym rynku dobijaja do pol miliona, pol miliona w kraju, gdzie spora czesc ludzi zyje na 3000 pln netto/miesiac

    polska to po prostu skamielina, skundlony, zidiocialy, autorytarny kraj z waska warstwa baronow, ktorzy zyja to sobie dostatnie dojac kase z pospolstwa skazanego na wieczny kredyt hipoteczny, placenie podatkow i prace dla kapitalu zagranicznego/krajowego jako wyzyskiwana tania sila robocza, a robia to za posrednictwem systemu bankowego/spolek skarbu panstwa. samo spoleczenstwo polskie w wielu miastach jest totalnie martwe - ciekawe dlaczego?

    OdpowiedzUsuń
  4. "Dr Emil Jędrzejewski: przez Dawida Kacprzyka w Szpitalu Południowym ginęli ludzie"
    Może okazać się, że zarobki rzędu 1,6 mln to pikuś:
    "Lekarz opisał, że na SOR w Szpitalu Południowym pacjenci wychodzili do łazienki, a ktoś po 3-4 godzinach znajdował ich martwych. Medycy mieli wykonywać także tomografię nieboszczykom, żeby fałszować dokumentację"
    Ciekawe, czy znajdzie się czarodziejska różdżka żeby to naprawić?:
    "W 2024 r. zabroniono nam operować, bo skończyły się pieniądze z NFZ. Przekaz dyrekcji był taki, żeby zwolnić wszystkich lekarzy na dwa miesiące "
    A może po prostu zwalić jak zwykle na PiS i Kaczyńskiego? To nic, że od prawie trzech lat nie rządzą tenkrajem - dobry szturm medialny zdziała cuda ;)

    OdpowiedzUsuń