Nie-Wielkie budowy socjalizmu III RP
Na wielkich budowach sowieckiego socjalizmu niewolnicza siła robocza z Gułagów umierała milionami.
Komsomoł był młodzieżowym zapleczem RKP(b)/WKP(b)/KPZR. Jego celem była indoktrynacja młodzieży w ZSRR ideologią komunistyczną. Zaciągi były odzewem na VII Zjazd Komsomołu w 1926. Dzięki pierwszemu zaciągowi wyjechało 200 tysięcy komsomolców na Wielkie Budowy Socjalizmu przemysłu ciężkiego oraz 66 tysięcy na Ural. Młodziezówki działały też we wszystkich krajach bloku wschodniego.
Ambicje budowlane socjalizmu III RP są bardzo skromne na tle minionych dokonań ZSRR i PRL. GDDKiA rozstrzygnęła właśnie przetarg na remont fragmentu drogi A18. Zbudowana przez Niemcy w latach trzydziestych droga z płyt betonowych zwana była "Najdłuższe schody Europy". Nazwę tą ukuto ze względu na bardzo zły stan techniczny drogi. Stanowiła ona fragment autostrady Berlin - Wrocław ale siłą rzeczy w okresie PRL jej znaczenie było małe. Remont drogi planowano od 1996 roku a więc od 24 lat !
O ile nie pojawią się przeszkody, a pojawiają się zawsze, modernizacja 21 kilometrowego odcinka zakończy się w 2023 roku czyli w roku wyborczym. Koszt inwestycji brutto wyniesie 258,7 mln zł zaś netto 254 146 408,87 zł.
"Czas przewidziany na realizację robót, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, wynosi 25 miesięcy. Do czasu przewidzianego na roboty nie wlicza się okresów zimowych, trwających od 16 grudnia do 15 marca, liczonych jako trzy miesiące. Zakończenie robót planowane jest w 2023 r." - podaje GDDKiA
niedziela, 27 grudnia 2020
Nie-Wielkie budowy socjalizmu III RP
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Rozumiem, że autorowi bloga nie podoba się, że budują drogę, bo za mała. Gdyby budowali dużą, to by powiedział, że za duża...
OdpowiedzUsuńDzien Dobry
UsuńRemont drogi planowano od 1996 roku. Ja jechałem tą drogą około 1998 roku. Stan jej był koszmarny. Dla wjeżdżających do Polski z Zachodu to był nasza paskudna wizytówka.
Ja jestem wrogiem KORUPCJI !!!
III RP ma tylko talent do prywatyzacji za łapowki
OdpowiedzUsuń