poniedziałek, 16 maja 2022

Myslenie zyczeniowe (?) Miedwiediewa. Reka w pelnym nocniku.

 Myslenie zyczeniowe (?) Miedwiediewa. Reka w pelnym nocniku.
https://t.me/medvedev_telegram/78
14 maja 2022 roku  premier Rosji Miedwiediew na Telegramie opublikował post, zatytułowany „co będzie dalej, czyli świat po antyrosyjskich sankcjach

1. Załamie się szereg globalnych łańcuchów dostaw towarów, możliwy jest poważny kryzys logistyczny, w tym upadek działalności zagranicznych linii lotniczych, które mają zakaz lotów nad terytorium Rosji.
2. Kryzys energetyczny będzie się nasilał w tych państwach, które nałożyły sankcje „strzelania sobie z nóg” na dostawy rosyjskich nośników energii, dalszy wzrost cen paliw kopalnych będzie kontynuowany, a rozwój gospodarki cyfrowej na świecie spowolni w dół.
3. Pełnoprawny międzynarodowy kryzys żywnościowy nadejdzie z perspektywą głodu w poszczególnych państwach.
4. W niektórych krajach lub społecznościach krajów możliwy jest kryzys monetarny i finansowy, związany z podważeniem stabilności wielu walut narodowych, galopującą inflacją i zniszczeniem systemu prawnego ochrony własności prywatnej.
5. Nowe regionalne konflikty zbrojne powstaną tam, gdzie sytuacja nie została od wielu lat rozwiązana pokojowo lub ignorowane są istotne interesy głównych graczy międzynarodowych.
6. Terroryści stają się coraz bardziej aktywni, wierząc, że uwaga władz zachodnich jest dziś skierowana na rozgrywkę z Rosją.
7. Zaczną się nowe epidemie, spowodowane odrzuceniem uczciwej współpracy międzynarodowej w sferze sanitarno-epidemiologicznej lub bezpośrednimi faktami użycia broni biologicznej.
8. Nastąpi spadek aktywności instytucji międzynarodowych, które nie były w stanie udowodnić swojej skuteczności w rozwiązywaniu sytuacji na Ukrainie, takich jak np. Rada Europy.
9. Powstaną nowe międzynarodowe sojusze krajów oparte na pragmatycznych, a nie ideologicznych kryteriach anglosaskich.
10. W efekcie powstanie nowa architektura bezpieczeństwa, w której de facto, a następnie de jure, uznaje się zaistniałe realia: a) słabość zachodnich koncepcji stosunków międzynarodowych, takich jak „Porządek oparty na zasadach” i inne. bezsensowne zachodnie śmieci; b) upadek idei świata amerykańsko-centrycznego; c) obecność interesów respektowanych przez społeczność światową w tych krajach, które znajdują się w ostrej fazie konfliktu ze światem zachodnim."

Putin dalej płaci Żelenskiemu  za tranzyt gazu przez Ukrainę !

Pinokio Morawiecki rozczarowany i totalnie zaskoczony. "W UE jest przyzwolenie na płacenie za gaz w rublach" Rzeczywistość przerosła Matołuszka !
Kupujemy ruski gaz tylko że od Niemiec i z amerykańską pieczątką. Z marżą rzekomo 80% !
KE przedstawiła rzekomo budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje UE mogą płacić w rublach za rosyjski gaz, nie łamiąc unijnych sankcji. Stanowisko Komisji poparły m.in. Niemcy i Francja. Krytycznie wobec niego odniosła się zidiociała Polska.
Znów z ręką w pełnym nocniku z gęstą zawartością !

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock powiedziała, że z powodu sytuacji na Ukrainie może dojść do globalnej klęski głodu na świecie.
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa odpowiedziała jej mówiąc, że:
-Światowe ceny żywności rosną z powodu sankcji nałożonych przez Zachód na Federację Rosyjską.
-„Upadek państwowości Ukrainy jest również dziełem kolektywnego Zachodu”.

3 komentarze:

  1. No Mateusz nieprzytomny narobi nam bigosu

    OdpowiedzUsuń
  2. To przykre, że muszę przyznać rację takiemu Niedźwiadkowi. Oczywiście poważne problemy zaczną się w roku rolnym 2023/2024, bo na razie jedziemy na zapasach. Jeśli komuś zależałoby na uniknięciu problemów żywnościowych, to już teraz obsiewałby pola leżące odłogiem zbożami i wprowadził jakiś np. Program Rozwoju Stad Zarodowych (czekanie na ruję + inseminacja + ciąża + odchowanie zwierzaka na ubój = +- 2 do 2,5 roku, czyli końcówka 2024r) i dopiero wtedy można mówić o szansach na stabilizację w produkcji rolnej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam Głodu w Polsce raczej nie będzie ale będzie się gorzej jadało

      Usuń