niedziela, 12 stycznia 2020

Polityka historyczna czyli stek klamstw. Skutki szczekania

Polityka historyczna czyli stek klamstw. Skutki szczekania

 Niewolnictwo na kontynencie północnoamerykańskim na terenach późniejszych Stanów Zjednoczonych  rozpowszechniło się w początkach XVII wieku. Funkcjonowało we wszystkich koloniach angielskich aż do amerykańskiej wojny o niepodległość.
Poniżej plakat z 1853. „Mężowie, żony i rodziny sprzedawane bez różnicy różnym nabywcom są brutalnie rozdzielane; prawdopodobnie nigdy więcej się nie spotkają.”

 Dopiero uchwalona w 1865 XIII poprawka do konstytucji stwierdzała, że „niewolnictwo (…) nie będzie istniało w obrębie Stanów Zjednoczonych ani żadnym miejscu podległym ich jurysdykcji.” XIV poprawka (1868) zabraniała wypłaty odszkodowań za utratę lub oswobodzenie niewolników, XV poprawka (1870) zakazała pozbawiać lub ograniczać prawa wyborczych obywateli Stanów Zjednoczonych ze względu na rasę, kolor skóry lub poprzedni stan niewolnictwa.
Ostatecznie oficjalna dyskryminacja Czarnych skończyła się dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Rzadko pisze się o tym kim byli właściciele statków do przewozu niewolników oraz sieci łapaczy niewolników i handlarzy. Aby parać się masowo tą zbrodnią ( mnóstwo niewolników umierało w okrutnych mękach podczas koszmarnej podróży pod pokładem statku ) trzeba było mieć dojścia, koncesje i zezwolenia.
Genialny kanclerz Adenauer zdał sobie sprawę z tego że bez zdjęcia potwornego odium zbrodni wojennych z Niemców ich przyszłość będzie nędzna. Rozpoczęto rozmowy z Żydami i przekupywanie miliardami marek państwa Izrael. Natychmiast zmieniła się narracja. Zbrodnie popełniali coraz bardziej tajemniczy naziści a nie Niemcy. Niemcy w narracji stawali się ofiarą wojny !
  
Polska była związana korzystną dla nas narracją sowiecką a później Rosyjską że Wojsko Polskie u boku braterskiej, potężnej, niezwyciężonej Armii Czerwonej pokonało niemiecką, ludobójczą, faszystowską bestie i ścieło jej łeb.  Szlak bojowy Wojska Polskiego - LWP był skuteczny zarówno wojskowo jak i politycznie.
Idiotyczna, bezsensowna, szkodliwa  wojna propagandowa wystruganych z banana, agenturalno - mafijnych mężyków stanu formatu kieszonkowego z Rosją spowodowała że Rosja w końcu zmieniła historyczną narracje na zabójczą dla Nas ale bardzo korzystną dla roszczeń żydowskich i dla Niemców ! Taki jest efekt szczekania na Rosję  ( ale nie gryzienia bo nie mamy zębów ) i obsikiwania nogawki Putina, który w końcu kopnął kundla, który teraz kontuzjowany piszczy z bólu w budzie.

4 komentarze:

 1. https://www.ekspedyt.org/2020/01/11/dzien-judaizmu-dzien-bez-jezusa-i-maryi-w-kosciele-katolickim-czas-zakonczyc-ten-absurd/

  skutki

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz więcej wiernych jest oburzonych działaniami koscioła kat. i ksieży. Kosciół kat. jest na równi pochyłej

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż. Miałem wątpliwości na temat proweniencji autora blogu. Teraz takowych nie ma. Wyciekło. Jad się rozlał i każdy rozsądny czytający tego bloga będzie wiedział jakie filtry zakładać przy czytaniu go.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Jare
  Proszę łaskawie rozwinąć swoją myśl bo jej nie rozumiem

  OdpowiedzUsuń