poniedziałek, 16 lutego 2015

Co zrobic z gornictwem, gornikami i Polska 9

Co zrobic z gornictwem, gornikami i Polska 9

 W minionym okresie wysokich cen ropy naftowej, gazu ziemnego i wegla polskie kopalnie wegla kamiennego korzystajac z wysokich przychodow, mogly sie skutecznie zmodernizowac i ograniczyc koszty wydobycia aby bez problemu poradzic sobie w nadchodzacych czasach niskich swiatowych cen paliw.
Mafia polityczna wybrala jednak kradziez.
Pensje gornikow (ale nade wszystko urzednikow udajacych gornikow) sa w Polsce nienormalnie wysokie i pochodza z podatkow bezlitosnie grabionych biedakow.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/debata/wyzsze-place-gornikow-niz-naukowcow/?k=debata
"Eurostat zaktualizował w styczniu dane dotyczące statystyki strukturalnej biznesu.
Druga tabela pokazuje koszty osobowe (w tysiącach euro na pracownika) w poszczególnych działach gospodarki. W Polsce np. w górnictwie są one ponad dwa razy wyższe niż w wytwórczości i prawie dwa razy wyższe niż w działalności naukowej, technicznej i profesjonalnej. Podczas gdy średnio w Unii w wytwórczości są tylko o kilka procent niższe niż w górnictwie, a w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej istotnie wyższe. Ciekawych obserwacji można jednak poczynić korzystając ze statystyki strukturalnej znacznie więcej"

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czym-sie-rozni-statystyczny-Polak-od-gornika-3289391.html
"Przeciętny górnik w porównaniu z przeciętnym Polakiem zarabia 90% więcej, ma o 89% wyższą emeryturę, przechodzi na emeryturę o 11,2 roku wcześniej i ma około 15 dodatków do pensji więcej. Dodatkowo co roku budżet dokłada do każdego górnika 65 609 PLN, a przeciętny Polak jest źródłem dochodów państwa.
Nie do końca prawdziwe jest również przekonanie o niebezpieczeństwach pracy w górnictwie, bo okazuje się, że udział wypadków śmiertelnych w wypadkach ogółem jest większy w rolnictwie i budownictwie niż w górnictwie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz