niedziela, 25 października 2020

PiS strzela aborcja w swoich wyborcow i w kolano

 PiS strzela aborcja w swoich wyborcow i w kolano

 Badania CBOS ( pytanie było o to czy kiedykolwiek taki zabieg ankietowana miała ) przeprowadzone w 2013 roku dowodzą, że najczęściej aborcji dokonywały kobiety:
- praktykujące religijnie
- ze wsi i małych miasteczek
- o niskich dochodach
- z wykształceniem podstawowym lub zasadniczym
- o prawicowych poglądach
Jednym słowem elektorat PiS

Kobiety wykształcone  i świadome stosują pewną antykoncepcje.
To jest właśnie całe zakłamanie kościoła kat. Aborcja a potem spowiedź i jest wszystko w porządku.

"Beniowski" – tytuł poematu Juliusza Słowackiego z 1841 roku:
O Polsko! (...)
Krzyż twym papieżem jest – twa zguba w Rzymie!
Tam są legiony zjadliwe robactwa:
Czy będziesz czekać, aż twój łańcuch zjedzą?
Czy ty rozwiniesz twoje mściwe bractwa,
Czekając na tych, co pod tronem siedzą
I krwią handlują, i duszą biedactwa,
I sami tylko o swym kłamstwie wiedzą,
I swym bezkrewnym wyszydzają palcem
Człeka, co nie jest trupem – lub padalcem.

https://programwps.wordpress.com/2016/05/15/dlaczego-nacjonalizm/
"Jeśli religia – ściślej: hierarchiczne władze Kościoła -, jest kosmopolityczna, czyli popierająca lub współtworząca politykę globalizmu, a więc wspierająca interesy przeciwne do narodowych (do nacjonalistycznych) i domaga się dla siebie pełni niezależnych praw istnienia i funkcjonowania w społeczeństwie, to mamy prawo twierdzić, że religia ta jest także szowinistyczna. Taką religią jest niewątpliwie judaizm rabiniczny mniejszości żydowskich i taką religią stał się katolicyzm wywodzący się, podobnie jak judaizm rabiniczny, z judaizmu biblijnego.
„Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale” – jest to często przytaczana myśl prof. F.Konecznego. Czy jednak jest ona słuszna? Przyglądając się polityce Kościoła na przestrzeni jego dziejów należy stwierdzić, że polityka ta w pierwszym rzędzie realizowała interesy Kościoła, najpierw Rzymu, potem Watykanu. Interesy narodowe państw chrześcijańskich o tyle znajdowały zrozumienie Rzymu, o ile pokrywały się z jego planami politycznymi. Po bitwie pod Grunwaldem Rzym przestrzegł króla Władysława Jagiełłę przed próbą konfiskaty zagrabionych Polsce ziem przez zakon krzyżacki grożąc wyprawą krzyżową przeciw Polsce – w tym przypadku myśl prof.Konecznego wydaje się być wnioskiem błędnie wyprowadzonym z historii naszych dziejów. A klątwa papieża Marcina V nałożona na króla i Polskę za to zwycięstwo posiada wiążącą moc do dzisiaj – tej klątwy nie zdjął z Polski nawet św. JPII. Wiek XVII to wyniszczające Polskę wojny, które prowadziła z Rosją, ze Szwecją, z Turcja w interesie Rzymu – w obronie świętej wiary. Już tych kilka faktów historycznych prowadzi do wniosku, że jedynymi sprzymierzeńcami polskiej polityki narodowej, polskich interesów, możemy być tylko my sami, my Polacy – i to tylko jeśli sami skutecznie zadbamy o własną świadomość narodową, historyczną i polityczną."

2 komentarze:

  1. Byłoby rzetelnie, gdyby w ślad za powoływaniem się na badania załączać do nich link, bo wtedy możnaby doczytać istotne zastrzeżenia zapisane pod przytaczaną tabelką, o odmiennych zupełnie konkluzjach od sugerowanych przez Pana: "Poza respondentkami starszymi, co najmniej jednokrotne przerwanie ciąży częściej deklarują kobiety gorzej wykształcone, niezadowolone ze swojej sytuacji materialnej, mające prawicowe poglądy i praktykujące religijnie, przede wszystkim rzadko, nieregularnie.
    Kierunek dwóch ostatnich zależności może być pewnym zaskoczeniem – jak pokazują wyniki innych naszych badań, zarówno prawicowa orientacja polityczna, jak i zaangażowanie religijne sprzyjają identyfikacji z nurtem pro-life. Obie zależności nie noszą jednak znamion relacji przyczynowo-skutkowych – ich obecność jest w znacznej mierze wtórna wobec wieku ankietowanych. W przypadku udziału w praktykach religijnych, długość życia jest okolicznością całkowicie wyjaśniającą niespójność doświadczeń kobiet – starszy wiek sprzyja zaangażowaniu na polu religijnym. Istotna korelacja z orientacją polityczną występuje
    natomiast wyłącznie wśród respondentek najstarszych, które w chwili podejmowania decyzji o aborcji mogły mieć poglądy dalece różne od obecnych"
    I źródło: https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzień Dobry
      Rzeczywiście powinien być dany link do badania.
      Słuszna uwaga !
      Pozdrawiam

      Usuń