sobota, 21 września 2019

Czy będzie kryzys w Chinach 136

Czy będzie kryzys w Chinach 136

  Im więcej problemów w świecie mają Stany Zjednoczone tym mniejszy potencjał mogą skierować na wojnę gospodarczą, zimną i gorącą z Chinami.
Rosja widząc przysuwanie potencjału ofensywnego USA pod jej granice ustami prezydenta Putina otwarcie zadeklarowała że agresja na nią spowoduje atak jądrowy na dyspozytora czyli na USA.
"Le Monde" 20.09.2019 roku napisał o przygotowaniach do wznowienia współpracy wojskowej między Paryżem a Moskwą. Trwają rozmowy między szefami sztabów generalnych i dyrektorami wywiadu wojskowego. Według francuskiej gazety nigdy kontakty nie były wstrzymane po awanturze ukraińskiej. Francja w NATO świetnie dogadująca się z Rosją jest Koniem Trojańskim dla USA.
Ukraina wyraziła wstępną zgodę na legalizację samozwańczych republik Donbasu. Plan Steinmeiera przewiduje nadanie specjalnego autonomicznego statusu republikom Donbasu po przeprowadzeniu w tym regionie wyborów. Plan Steinmeiera obejmuje dodatkowo amnestie dla separatystów, prawo do wyznaczenia sędziów i prokuratorów oraz przekształcenie dotychczasowych oddziałów wojskowych w Doniecku i Ługańsku w zbrojne "milicje ludowe".
Przykład Ukrainy dobitnie świadczy o tym że gwarancje bezpieczeństwa udzielane przez USA są śmieciowym czekiem bez pokrycia.
Arabia Saudyjska od dawna za ogromne sumy kupuje nowoczesne uzbrojenie od USA.
Największa na Półwyspie Arabskim rafineria Bukajk była nieudolnie atakowana przez Saddama Husajna w czasie wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku. Była też celem nieudanego uderzenia Al-Kaidy w 2006 roku.
W czasie niedawnego ataku w pogotowiu bojowym stało ponad 90 saudyjskich wyrzutni obrony przeciwlotniczej a w tym najnowsze Patrioty. W pobliżu w Zatoce Perskiej były 4 amerykańskie niszczyciele. Możliwe że drony lub pocisku manewrujące przeleciały nad kwaterą US Army w Bahrajnie.

W sprawie możemy mieć do czynienia z mistyfikacjami:
-Mistyfikacją mogą być zdolności obronne amerykańskich systemów przeciwlotniczych, które niczego nie wykryły. Spotyka się opinie że systemy te przeciwko nisko lecącym (50-100 m) pociskom manewrującym i dronom są w 100% nieskuteczne a co gorsza radary systemu mogą być wstępnie łatwo zniszczone dronami i pociskami manewrującymi przed właściwym atakiem. W tym kontekście zakup przez członka NATO, Turcję rosyjskiego systemu obrony przeciwlotniczej i antybalistycznej S-400 wydaje się jak najbardziej racjonalny i celowy
-Być może saudyjskie systemy obronne, USA zdalnie ( oficerowie amerykańscy pełnią też w systemach służbę w Arabi ) wyłączyły aby nie rejestrowały ataku false – flag. Możliwość zdalnej dezaktywacji każdej broni czyni zakupi broni w USA nonsensem czystej wody.

Szef Pentagonu Mark Esper ogłosił, że USA wyślą kolejnych żołnierzy i sprzęt w rejon Zatoki Perskiej, by wzmocnić obronę powietrzną Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich po niedawnych atakach na saudyjskie rafinerie, o które Waszyngton oskarża Iran.
"W odpowiedzi na prośbę Arabii Saudyjskiej prezydent (Donald Trump) zgodził się na rozmieszczenie sił USA, których działania będą miały charakter obronny i skoncentrują się przede wszystkim na obronie przeciwlotniczej i przeciwrakietowej" - powiedział 20.09.2019 roku Esper na konferencji prasowej.

Historia zna wiele mistyfikacji.
Po przegranej „Bitwie o Anglie” Hitler jesienią 1940 roku odstąpił od wielkiego desantu na Anglię pod nazwą Lew Morski. Niemniej Anglia była dalej silnie atakowana przez Niemcy. Brytyjscy naukowcy rozpatrując optymalizacje procesu bombardowania doszli do wniosku że jak najbardziej celowe jest niszczenie i palenie wszystkiego a nie celów ściśle militarnych. Brytyjskie i niemieckie media miały rozkaz minimalizowania w przekazie skutków akcji wroga. ZSRR otrzymywał ogromną pomoc materialną od USA. Stalin jednak słusznie zarzucał aliantom że główny ciężar wojny ponoszą sowieci ponoszą potworne straty ludzkie. Toteż po spotkaniu w Jałcie w dniach 4-11 lutego, alianci po analizie postanowili m.in. doszczętnie zniszczyć Drezno aby pomóc sowietom. 13-14 lutego 1945 roku lotnictwo brytyjskie i amerykańskie przeprowadziło bombardowanie miasta, które wcześniej nie było obiektem silnego ataku. W nalotach użyto przede wszystkim bomb zapalających. Pożary wywołały burzę ogniową, która całkowicie zniszczyła około 39 km kwadratowych miasta. Policja w tajnym raporcie straty ludzkie oszacowała na około 22 do 25 tysięcy zabitych i zaginionych.
Propaganda Ministerium Goebbelsa widząc nieuchronny koniec reżimu całkowicie zmieniła dotychczasową strategie dezinformacji o 180 stopni podając że okrutny terrorystyczny atak zabił 200 tysięcy niewinnych cywili i zrównał historyczne miasto z ziemią. Informacja była kierowana głównie w stronę państw niezaangażowanych w wojnę. Doszło do paranoi w której Brytyjczycy i Amerykanie nawzajem zarzucali sobie masowe mordowanie niemieckich cywili. Informacje o ogromnej ilości ofiar krąży po wielu publikacjach do dziś dnia !
A przecież aliancka propaganda powinna sprawnie informacje przykryć masowymi doniesieniami z niemieckich obozów zagłady tym bardziej że przecież Ameryka była już o krok od broni jądrowej, która przecież została optymalnie – terrorystycznie użyta w Hiroszimie i Nagasaki.
 
 Świadomość ogromnych kosztów wychowania dziecka, ogromu pracy i poświęcenia oraz przeszkód w karierze powoduje że kobiety bez potężnej pomocy państwa nie chcą mieć dzieci. Im dłużej taka sytuacja trwa tym trudniej jest ją później odwrócić. Ogólna dostępność i taniość środków antykoncepcyjnych sprawia że problem w cywilizowanym świecie jest coraz większy.

Udział kobiet stosujących antykoncepcje:
Norway: 88%
China: 88%
Finland: 86%
Canada: 85%
UK: 84%
Brazil: 80%
France: 78%
Vietnam: 76%
Turkey: 74%
Germany: 69%
Russia: 68%
Indonesia: 61%
India: 54%
Ethiopia: 37%
Saudi: 25%
Nigeria: 13%
(World Bank)

Przejściowo wyższy wzrost gospodarczy i wyższą konsumpcje można uzyskać oszczędzając środki na ochronę zdrowia i oszczędzając na niskiej dzietności czyli z jednorazowej dywidendy demograficznej. To przypadek Polski i Chin. Marny stan ochrony zdrowia w Polsce skutkuje trzecioświatowymi wskaźnikami dożycia mężczyzn do wieku emerytalnego. W końcu wszyscy alarmowani indywidualnymi przypadkami zaczynają się niepokoić stanem systemu ochrony zdrowia. Oszczędzanie na zdrowiu staruszków skraca im życie co łagodzi problem wypłacalności systemu emerytalnego.

Zmartwieni ochroną zdrowia, 2018:
Poland: 62%
Brazil: 46%
UK: 42%
US: 38%
China: 38%
Russia: 27%
Australia: 25%
Japan: 17%
France: 14%
India: 14%
Germany: 13%
Turkey: 3%
(Ipsos)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz