poniedziałek, 30 września 2019

Czy będzie kryzys w Chinach 139

Czy będzie kryzys w Chinach 139

  Zamieszki w Hongkongu absorbują uwagę światowego systemu propagandy. Tymczasem masowe protesty Żółtych Koszulek we Francji są przemilczane mimo iż trwają już 45 tydzień :
-11 zabitych
-76 ciężko rannych
-2500 rannych
-23 osoby straciły oczy
-5 osób straciło ręce
-17 tysięcy zatrzymanych i aresztowanych
-prezydent Marcon mówi że ulica nie będzie dyktować polityki

Chiny inwestują w nowoczesne technologie, aby nie wejść do pułapki średniego rozwoju. Wyrzucony neocon John Bolton powiedział, że zniszczenie Huawei, potentata na rynku technologicznym, jest dla USA 10 razy ważniejsze, niż wygranie wojny handlowej z Chinami !
W pułapkę średniego rozwoju można rywala wprowadzić przy użyciu ideologii liberalno – demokratyczno - ekonomicznej. Chińczycy z zachodniej propagandy ideologicznej kpią w żywe oczy !
Rząd Chin jest zorientowany w sytuacji i świadomy celów oraz zagrożeń.

Magnez jest w świecie trzecim metalem strukturalnym po stali i aluminium. Szeroko stosowany jest w przemyśle lotniczych i kosmicznych, motoryzacyjnym, elektronice i w przemyśle militariów. Do połowy lat dziewięćdziesiątych USA wykonywały połowę światowej produkcji magnezu. Obecnie mają ledwie 6% udział ! W 2017 roku produkcja światowa sięga 1.1 mln ton. Chiny wyprodukowały 930 tysięcy ton a Rosja 70 tysięcy ton. Stopy magnezu są wykorzystywane w przemyśle lotniczym i kosmicznym gdyż mają lepszy stosunek wytrzymałości do masy niż stopy tytanu i aluminium ! Stopy magnezu z litem są stopami o jednej z najniższych gęstości i lepszym niż dla innych stopów stosunku wytrzymałości mechanicznej do masy. W podobnych zastosowaniach wykorzystywane są także magnale (stopy glinu z magnezem) oraz elektrony (stopy magnezu, glinu, cynku, manganu i krzemu). Przykład magnezu pokazuje gdzie przesunęła się nowoczesna produkcja.
Do Chin nie przeniósł się ani jeden zachodni producent włókien węglowych. Chińskie firmy nie mogły też kupić na zachodzie strzeżonej wtedy technologi produkcji włókien węglowych. Chińskie firmy z pomocą naukowców opracowały własną technologie i włókno węglowe produkowane jest tam masowo.
Włókna węglowe stosowane są tam gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość produktu w połączeniu z małym ciężarem. Z laminatów z włóknem węglowym produkuje się łopaty elektrowni wiatrowych, w przemyśle lotniczym strukturę kadłuba i skrzydła samolotu oraz śmigła. W przemyśle sportowym drogie są rowery, wędki, łuki, podeszwy obuwia, gdzie zastosowano włókna węglowe.

Bardzo dobre perspektywy w różnych dziedzinach są przed grafenem. Jest on najcieńszym i najbardziej wytrzymałym materiałem znanym człowiekowi. Naukowcom udało się opracować metodę uzyskiwania grafenu z kory eukaliptusa, obniżając koszt produkcji 200 krotnie. Nie są przy tym używane żadne toksyczne reagenty.
https://phys.org/news/2019-06-graphene-gum-trees.html

W Polsce w przemyśle wszystko co nowoczesne należy do zagranicy. W latach osiemdziesiątych Polska była dużym eksporterem broni.
"Dajcie sobie spokój ze skomplikowaną produkcją zbrojeniową, kupicie to wszystko w Stanach..." - zachęcał nawiślańskich Irokezów generał Colin Powell w 1992 roku.
Minister a potem premier Mateusz Morawiecki (19.10.2017): „Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.
Zaawansowany polski przemysł to raczej istnieje w imaginacji rządu i jego mokrych snach oraz śmiesznej propagandzie. Przykład.
Wojsko polskie i „przemysł” militarny są coraz bardziej komiczne. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała właśnie o unieważnieniu czwartego (!) postępowania, w ramach którego planowano dla Wojska Polskiego zakup ponad 600 samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia poniżej 305 tysięcy zł za sztukę. Przyczyną jest oficjalnie zbyt wysoka cena nawet najbardziej atrakcyjnej z trzech złożonych ofert. Można tylko spekulować o chodzi:
-Urzędnicy oczekiwali wysokiej łapówki ale nikt nie chciał jej dać
-MON tylko udaje że chce kupić samochody
-Urzędnicy są tak niekompetentni że sami nie wiedzą o co im chodzi.
Chodzi o następce wysłużonych i zawodnych Honkerów. O samochód do dowiezienia żołnierzom na poligon drugiego śniadania albo termosów z obiadem. Może kolejny przetarg będzie na ekologiczne konie z opcją na patriotyczne furmanki. Francuska armia kupiła ostatnio trochę adaptowane cywilne Fordy dużo, dużo gorsze od legendarnej, niezniszczalnej Toyoty Hilux ( w salonie ca 180 tysięcy zł ) tak cenionej choćby przez Państwo Islamskie.

Świadomość tego że amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa są śmieciowym czekiem bez pokrycia staje się w świecie powszechna.
Felietonista Bloomberga Hal Brands pisze że dotychczasowi sojusznicy Ameryki tracą wiarę w to, że Waszyngton jest w stanie ich obronić i dba o ich interesy. Widoczne są duże zmiany równowagi sił w regionie Azji i Pacyfiku. Pogorszenie stosunków Filipin z USA oraz zbliżenie z Chinami to nie jest efekt nieprzemyślanych działań ekscentrycznego prezydenta Rodrigo Duterte.
Filipiny będąc w samym centrum amerykańskiej strategii w Azji Południowo-Wschodniej wykorzystują swoją silną pozycje w przetargach z Chinami. Jawnie grają kartą amerykańską. Duterte uważa że amerykańska obecność wojskowa w gruncie rzeczy podnosi wartość negocjacyjną Manili w relacjach z Pekinem.
Ameryka przegrała” bitwę o wpływy w regionie Azji i Pacyfiku mówił Duterte w 2016 roku. Jeśli USA nie mogą złamać chińskich prób dominacji, to dlaczego Filipiny miałyby przyjmować twarde stanowisko wobec Pekinu i brać udział w wojnie z Chinami, która nic dobrego im nie przyniesie ?
Skoro władze Filipin „grają” z powodzeniem na wielu fortepianach to może też Irokezi z Warszawy spróbują to robić zamiast stawiać się w sytuacji klienta USA zdanego na ich łaskę i niełaskę.

Społeczeństwo Chin się starzeje. W ubiegłym roku Pekin wydał na służbę zdrowia 84 mld dolarów więcej niż rok wcześniej. W ostatnich pięciu latach wydatki na ochronę zdrowia rosły w tempie prawie 12 % rocznie. W 2017 roku na ochronę zdrowia przeznaczono 6,2 % PKB. Władze za cel stawiają poprawę dostępności, jakości i opłacalności usług medycznych. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, szczególnie na wsi. Rząd twardo negocjuje wielkohurtowe zakupy leków od zagranicznych koncernów.
Chiny są światowym liderem w zakresie inwestycji w AI w branży opieki zdrowotnej. Wprowadzane są liczne nowoczesne rozwiązania cyfrowe usprawniające opiekę zdrowotną. Możliwa jest rejestracji online smartfonem lub komputerem, możliwość dokonywania płatności przez internet, zdalnego monitorowania pacjenta i odbioru wyników badań drogą elektroniczną. Według pekińskiej "Yiou Intelligence" conajmniej 131 chińskich firm pracuje nad zastosowaniem AI w opiece zdrowotnej. AI interpretuje już wyniki skanowania z tomografii komputerowej i zwykłych rentgenów. Baidu, Alibaba i Tencent mają znaczne sukcesy w opracowywaniu oprogramowania AI do interpretacji wszelkich skanów medycznych i diagnozowania do przyspieszenia badań przesiewowych. AMIS (A.I. Medical Innovation System) pilotowo stosowany w 10 chińskich szpitalach diagnozuje choroby na podstawie próbek tkanek pacjentów. Daje 90 % dokładność w rozpoznawaniu raka przełyku, 95 % w przypadku sarkoidozy płuc i 97 % w przypadku retinopatii cukrzycowej.

4 komentarze:

  1. protesty we Francji to cia, Hongkong to citi

    OdpowiedzUsuń
  2. Uważam że Hongkong to cia. Macron jest ze Stajni Rothschildów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czyli Citi, nie mylić z Londynem. Proszę pamiętać że Rotschild to taki CEO dla rodów niemieckich. On jest od roboty rozliczeniowej nic więcej.

    OdpowiedzUsuń
  4. Makaron prezentuje poziom umysłowy Ryszarda Petru - jest to zwykły cyngiel

    OdpowiedzUsuń