piątek, 4 grudnia 2015

"Nowoczesna" czyli postkomuna dla naiwnych ?

"Nowoczesna" czyli postkomuna dla naiwnych ?

 Dr Mengele polskiej gospodarki Leszek Balcerowicz był czlonkiem komunistycznej monopartii PZPR i lektorem w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR zwanym dowcipnie Marleną.
Musial miec wysoko postawionych protektorow i prowadzacych bowiem bywal na stypendiach w USA i europie zachodniej.
Tym ktorzy nie znaja tematu nalezy przypomniec ze stypendia w USA byly przez amerykanska elite rzadowa pomyslane jako sposob korumpowania komunistycznej oligarchi i zarazem sposob tworzenia swojej rozkladowej agentury wplywu w bloku sowieckim.

Bronek Komorowski głosował w sejmie przeciwko rozwiązaniu WSI, a więc odmiennie niż cała reszta jego Platformy. Na temat odwiecznych ciemnych zwiazkow i interesow Komorowskiego z WSI w mediów głównego nurtu panuje nadzwyczaj solidarna zmowa milczenia.
Czterogodzinne zeznanie swiadka Komorowskiego w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i byłego oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji bylego żołnierza WSI w ogole mediow nie zainteresowało.
Ksiazka Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" jest rzekomo malo interesujaca poniewaz autor jest oskarzonym.
Komorowski nie złożył pozwu przeciwko Wojciechowi Sumlińskiemu za informacje zawarte w ksiazce. Uznac wiec nalezy ze w ksiazce podano fakty.

27 lutego 2012 roku WikiLeaks zaczęło publikować e-maile prywatnej agencji wywiadu Stratfor. W sumie upubliczniono ponad 5 milionów maili nadanych między lipcem 2004 a grudniem 2011 roku.
WSI rządziły Polską
W mailach przesyłanych m.in. przez analityka Stratfor Marko Papica znalazły się wątki dotyczące prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego związków z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Papic pisał m.in., że w latach 1991-2005 WSI de facto rządziły Polską. - Stali na czele wielu przedsiębiorstw. Wielu byłych oficerów WSI wciąż kieruje wielkimi firmami w Polsce - pisał.

Związki Komorowskiego z WSI
Papic opisywał też, że Komorowski miał "żywotny interes w oczyszczaniu spraw WSI, gdyż miał z nimi związki". W jednym z maili dodał, że Wojskowe Służby Informacyjne miały udziały w wielu prywatnych firmach nawet do lat 90-tych. - Podczas polskiej "terapii szokowej" miało miejsce wiele "ciemnych interesów".

Wyglada na to ze pokomunistyczne srodowisko specjalnych, pasozytniczych interesow zalozylo sobie partie Nowoczesna. Po prostu cala ta Platforma juz sie opatrzyla i skompromitowała i potrzebny jest nowy wechikuł operacyjny.

Jadwiga Staniszkis :
"To, że Kwaśniewski i Balcerowicz poparli Komorowskiego pokazuje, że istnieją jakieś głębsze interesy, które te środowiska ze sobą łączą. To powinno dać ludziom do myślenia przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi”...
” Dla mnie fakt, że Aleksander Kwaśniewski i Leszek Balcerowicz, ten sam Balcerowicz, który ostro krytykował Platformę, poparli prezydenta, pokazuje, że ważniejsze od zasad dla tych ludzi jest coś, co można nazwać umownie układem, choć nie lubię tego słowa. Stało się widoczne, że istnieją jakieś głębsze interesy, które te środowiska ze sobą łączą.”..

”To, że oni byli długo w polityce pamiętają tylko ci, którzy także byli długo w polityce. A to nowe ugrupowanie celuje w młode pokolenie, które nie pamięta planu Balcerowicza i początków transformacji. Stąd to słowo „nowoczesność”. To ma stworzyć iluzję czegoś nowego, świeżego. Licząc na to, że młodzi ludzie się na to nabiorą. Dlatego tak ważne jest, by wracać do tego tematu i przypominać, jak powstawały fundamenty naszego obecnego systemu, chorego systemu. Co rozumiano przez rynek, jak niszczono miejsca pracy, naukę, innowacyjność i przemysł. Myślę, że rozszyfrowanie tego słowa „nowoczesność” pokaże nagie interesy stojące za reformami Balcerowicza i uzmysłowi młodym ludziom koszty transformacji. W reformie Balcerowicza chodziło o ustabilizowanie pieniądza, którego na początku lat 90-tych nie posiadało społeczeństwo, tylko środowisko nomenklaturowe, otworzenie gospodarki na nierówne współzawodnictwo, wygaszenie miejsc pracy, a później w rządzie Buzka, kiedy zaczął się mizerny wzrost, fiskalizm antyinflacyjny, który ten wzrost od razu unicestwił. Powstały wówczas pewne kontury gospodarki, które powodują, że dziś nie ma pracy, że młodzi ludzi emigrują, że jesteśmy uzależnieni od importu. W skrócie: Balcerowicz et consortes to żadna nowoczesność”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz