Parę faktów o "polskich" sądach 52
Były sędzia, a obecnie adwokat Piotr Kamiński w programie „Studio Polska” (TVP Info) o niezawisłości sędziowskiej:
"Mówi się, że wcześniej było zapewnione prawo do niezawisłości sędziowskiej. To nieprawda. Widziałem wiele przypadków, gdy zmuszano do odejścia. Ja też doznałem mobbingu...
Miałem sześć postępowań dyscyplinarnych. Co z tego, że w żadnej nie zostałem ukarany?
Być może dlatego, że jestem autorem jednego wyroku, który skazywał sędziego z czasów stalinowskich za zbrodnię sądową. Ten wyrok został źle odebrany"
Jak można było skazać stalinowskiego sędziego skazującego niewinnych ludzi na polecenie UB i PZPR ?
Sędzia komunistyczny miał tylko dylemat moralny, ewentualnie wewnętrzny konflikt i przeżywał wewnętrznie skomplikowany dramat o podłożu filozoficznym. Wydać fałszywy wyrok to przecież mogą tylko w podskokach zaściankowi katolicy w Polsce.
Prokuratura Krajowa może już postawić sędzi Wiesławie B.-M. z Sądu Okręgowego w Szczecinie zarzut za przeklejenie przez nią cen w markecie na sprzedawanych w promocji przewodnikach. W czwartek Sąd Najwyższy prawomocnie zgodził się na uchylenie jej sędziowskiego immunitetu.
Sąd Dyscyplinarny Sądu Apelacyjnego w Gdańsku wydał decyzje w sprawie Pawła M., sędziego Sądu Okręgowego w Szczecinie. Chodziło o kradzież części od wiertarki w markecie - Popełniony czyn stanowi przewinienie dyscyplinarne, bo uchybia godności urzędu z artykułu 107 paragraf 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych i za ten czyn wymierza mu karę złożenia z urzędu.
Sąd przed wydaniem decyzji przesłuchał świadków, dwóch pracowników sklepu i dwóch policjantów, a także obejrzał zapis monitoringu.
Zmiana w KRS jest konieczna. Na mocy porozumienia przy okrągłym stole z komunistami, w którym komuniści dominowali, stworzono KRS. Do KRS wprowadzono sędziów zaufanych poprzedniego systemu, oni to „replikowali” i wprowadzali kolejnych sędziów na najważniejsze stanowiska.
"Precz z Kaczorem-Dyktatorem", "Wolność, równość, demokracja" i "Wolne sądy!" Przed wejściem do budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże odbył się protest w obronie przywilei i bezkarności sędziów. Media gadzinowe podały że było tam kilkaset osób ! W rzeczywistości było ich niewiele.
Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń