niedziela, 31 maja 2015

Przyszlosc emerytur 5

Przyszlosc emerytur 5

1. Jak dotychczas zaden "polski" kompradorski rzad nie zmuszal zachodnich koncernów do płacenia w Polsce podatków. Zachodnie banki dobrowolnie nie zaprzestana drenowania Polski z kapitału.
Zachodnie panstwa odnosza powazne korzysci z utrzymywania Polski w zależności kolonialnej. Polski premier czy prezydent ktory zacznie walczyc o interes Polakow bedzie obiektem wscieklej kampani oszczerstw wykonanej przez zachodnie , polskojezyczne media. Kłamliwe ataki na premiera Orbana usilujacego egzekwowac podatki od zachodnich bankow i koncernow to dopiero propagandowa wprawka
Najwazniejsze dla budzteu i emerytur wplywy z VATu i akcyzy od 2008 roku praktycznie stagnuja. Obserwuje sie "prywatyzacje" prawa podatkowego jak wyzszy etap korupcji ! Dalsze postepy w prywatyzacji prawa doprowadza do spadku podatkow placonych przez srednie i duze firmy.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prof-Modzelewski-Odwrocony-VAT-to-fikcja-a-unijne-regulacje-katastrofa-3348232.html

"PAP: Czym to było spowodowane?
W.M.: Prywatyzacją prawa podatkowego. Prawo podatkowe tworzone jest w interesie interesariuszy, a nie w interesie publicznym.
PAP: Uważa Pan zatem, że tzw. odwrócony VAT nie został wprowadzony w interesie publicznym?
W.M.: Oczywiście. Można zapytać ludzi, którzy to chwalą, ile na tym zarobili. Czy na pewno bronią tego, bo mają takie przekonania? Zwolniono w ten sposób z VAT całe branże. Teraz od 1 lipca zwalnia się następne - wszystkie metale kolorowe i elektronikę. Może też pierogi powinniśmy dopisać do tej listy, bo jednym z hitów wyłudzania VAT są pierogi. Skoro są nieprawidłowości, powinniśmy wprowadzić odwrotne obciążenie na pierogi.
PAP: A jakie są konsekwencje tego zjawiska dla budżetu?
W.M.: Straty. Od 2008 roku spadają nam dochody budżetowe, w tym z VAT. Dochody realne, czyli w relacji do PKB, a także nominalnie. Teraz jest kolejna grupa - paliwa. Już powstał raport, że trzeba na dwa lata wprowadzić odwróconą stawkę VAT na paliwa, bo tam są największe przekręty. Bo są. Ale mówiąc serio, co to jest za argument? Bo jeżeli mamy do czynienia ze złem, wtedy należy je zalegalizować? I zła nie ma? Oczywiście to jest w jakimś stopniu zgodne z doktryną liberałów, twierdzącą, że jeżeli więcej pieniędzy zostaje w kieszeni podatników, to jest lepiej. Ale czy na pewno jest lepiej, gdy więcej pieniędzy zostaje w kieszeni oszustów, a mniej w budżecie państwa? Ja jestem po stronie państwa."

2. Wprowadzenie efektywnego 67 letniego wieku emerytalnego dla kobiet i mezszczyzn wydluza czas aktywnosci zawodowej az o okolo 50%. Jest to wiec zmiana rewolucyjna.
Nowe przepisy sa drastycznie niekorzystne dla przechodzacych teraz na emeryture i przyszlych emerytow, w stosunku do niedawnego systemu. Nie wolno tego krzywdzacego stanu rzeczy , faktyczej dyskryminacji i nierownosci, tolerowac.

3. Grupa osob ktore nie placa skladki a czerpia z systemu emerytalnego i ochrony zdrowia jest bardzo liczna. Emerytury rolnikow w 97% sa finansowane z budzetu. Rolnicy nie płaca skladki zdrowotnej i leczą się kosztem całego społeczeństwa

4. Skumulowane przywileje emerytalne dla "świętych krów III RP " sa wieksze niz cały dlug publiczny III RP.
Rząd, nawet wbrew zaleceniom Komisji Europejskiej, nie przewiduje włączenia górników, którzy pracują bezpośrednio przy wydobyciu, do powszechnego systemu emerytalnego
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rzad-nie-chce-wlaczac-gornikow-do-powszechnego-systemu,2126768,4199

"Rząd nie ruszy przywilejów emerytalnych /AFP
Przedstawiając sejmowym komisjom ds. gospodarki, UE i finansów publicznych stanowisko rządu na temat projektu zaleceń KE dla Polski w związku z realizacją Semestru Europejskiego w 2015 r. wiceminister powiedziała, że Polska wniosła o usunięcie z niego sformułowania o pełnym włączeniu górników do powszechnego systemu emerytalnego.
Rozpoczęcie procesu dostosowywania systemów emerytalnych dla rolników i górników do systemów emerytalnych przeznaczonych dla innych grup zaleca Polsce Komisja Europejska w ramach Semestru Europejskiego 2015. Rekomenduje też podjęcie działań na rzecz zmniejszenia ilości umów na czas określony i umów cywilno-prawnych, ustanowienie niezależnej rady fiskalnej i ograniczenie stosowania zróżnicowanych stawek podatku VAT oraz usunięcie barier dla projektów inwestycyjnych w sektorze kolejowym."

5. Opieka zdrowotna nad osobamu starymi jest bardzo kosztowna. Koszt bedzie narastac w miare rozwoju medycznej technologi swiatowej. Technologia ta jest i bedzie w coraz wiekszym stopniu importowana. W związku ze starzeniem się społeczeństwa wydatki na służbę zdrowia istotnie wzrosną Wszedzie w swiecie zależność pomiędzy wydatkami na służbę zdrowia a liczbą ludności powyżej 65 roku życia jest wyrazna:
Składka zdrowotna będzie musiała więc zostać podwojona ale to nie wystarczy na pokrycie narastajacych niedoborów w systemie zdrowia. Beda musialy byc wprowadzone nowe podatki lub zwiekszone istniejace. Oczywiscie im wieksze naklady na sluzbe zdrowia tym wiekszy sredni wiek dozycia leczonych emerytow. Poki co spoleczenstwo Polski jest stosunkowo mlode na przyklad tle spoleczenstwa Niemieckiego


6. Obecny system ubezpieczen spolecznych i podatkow kreuje osoby bezdzietne jako systemowych jezdzcow na gape. Ograniczenie tej patologi jest mozliwe i konieczne.

7. Nadchodzaca rewolucja pokoleniowa zajmie sie tez sprawa niewypracowanych i nadmiernych emerytur wyplacanych kosztem ostrej dyskryminacji ludzi mlodych. Odbedzie sie nowy podzial wypracowanych dobr.
Emerytury zostana w minimalnej czesci stalej naleznej kazdemu kto przekroczy powszechny wiek emerytalny zdefiniowane jako forma pomocy socjalnej zas w czesci zmiennej uzaleznione od wielkosci podatku PIT placonego przez dzieci emerytow. Waloryzacja kwotowa odniesiona do minimalnej emerytury przy sporej inflacji zalatwi temat nienaleznych emerytur w ciagu dekady.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz