niedziela, 23 grudnia 2012

KRUS II RP

" Przez szpary we wrótniach stodółek przypatrywał się starcom i staruchom wywleczonym z ogrzanych chałup przez dzieci i wnuki zdrowe na umarcie w mróz, zawieję, złożonym na snopku kłoci, aby prędzej doszli i nie zadręczali żywych, spracowanych i głodnych, swym kaszlem, charkaniem krwią albo nieskończonymi jękami. Podziwiał tę pierwotną, barbarzyńską bezlitość, która jest nieuniknioną ekonomią życia, życia takiego, jakie jest na wsi.

Oto miał przed oczyma drugi biegun systematów urządzenia żywota ludzkiego na świecie. Patrząc na skręconą staruszkę, która na snopku słomy w stodole pomimo wszystko skonać nie mogła, a żyć w tych warunkach nie mogła również, wspominał matkę swą i jej ostatnie godziny. Tam, w świecie urządzonym według najlepszego społecznie ideału, załatwiano się szybciej i skuteczniej pomagano śmierci."

Kto tak oszczerczo opisał  II RP  ?  Przeciez to niemożliwe aby tak było w państwie do którego nawiązuje III RP. Żeromski , Przedwiośnie !

Kolekcje danych na temat wydatkow socjalnych w UE podaje niezawodny Forsal
http://forsal.pl/artykuly/665075,jak_socjalna_jest_polska_oto_najnowsze_dane_o_wydatkach_socjalnych_w_ue.html

Cytat:
"Polska znalazła się wśród państw, które na opiekę społeczną wydawały najmniejszą część swojego budżetu. Wydatki rzędu 18,9 proc. PKB plasują nas sporo poniżej unijnej średniej. Jeszcze mniejsze wydatki ponosiła Słowacja (18,6 proc.), Bułgaria i Estonia (po 18,1 proc.), Łotwa (17,8 proc.) oraz Rumunia (17,6 proc.).
Największy procent swojego PKB na świadczenia socjalne wydawała w 2010 roku Francja – było to 33,8 proc. Zaraz za nią znalazła się Dania (33,3 proc.) oraz Holandia (32,1 proc.)."

Natomiast strukturę wydatkow socjalnych pokazuje tabela z artykułu:


Wydajemy najwięcej na  emerytury oraz renty rodzinne w całej UE, aż 60,6 %. Zaskakująco dużo.
Jedynie 2,2 % budżetu idzie na  świadczenia dla bezrobotnych co jest z kolei najniższym wynikiem przy średniej 6% dla UE.

 Polska jest krajem który prowadzi ekstremalnie agresywną polityke wymierzoną w rodziny i ludzi młodych.. Zdumiewajaco niskie nakłady na świadczenia rodzinne to tylko jeden klocek z całej układanki.


.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz