czwartek, 28 lutego 2013

Przyjaciele Rosji w Polsce

Przyjaciele Rosji w Polsce

 Koszt przesylu gazu ziemnego jest bardzo znaczny. Rurociag podmorski jest nieekonomiczny przy odległosciach przesyłu przekraczajacych 1000 kilometrow. Przy dystansach powyzej 2500 km tanszy jest  transport gazowcem oczyszczonego i skroplonego LNG niz przesył rurociągiem naziemnym.

Im dalej tym duzo drozej. Na koszt transportu gazowcem sklada sie takze (koszt w naturze) spalony w turbinie napedowej statku odparowany LNG jako ze w temperaturze - 163 stopni w zbiornikach kriogenicznych statku gaz jest transportowany pod cisnieniem atmosferycznym i oczywiscie stopniowo odparowuje na skutek niedoskonalosci izolacji zbiornikow.
Koszt transportu gazu jest tak wielki ze watpliwy jest sens kupowania bardzo taniego gazu w USA i transportowania go do Europy !
Transportowany gaz napedza takze turbiny pomp naziemnych w stacjach przepompowych. Na koszt przesylu sklada sie takze amortyzacja rurociagu i calej infrastruktury oraz zysk kraju tranzytowego.

Mocarstwa kolonialne wycofujac sie w czasie dekolonizacji Afryki dbały o to aby w dobrej formie zachowały sie ich dotychczasowe interesy.
Cytat z http://matusiakj.blogspot.com/2013/02/platyna-uran-zoto.html

"Pułkownik Foccart „Pan Afryka” („Monsieur Afrique”) ponad 40 lat zbrojnie i skutecznie zabiegał o utrzymanie wpływów Francji po "dekolonizacji" we francuskojęzycznej Afryce....
De Gaule delegował w 1958 roku Jacques’a Foccarta z misją tworzenia silnej agentury i pajęczyny "przyjaciól francji" oplatajacej dekolonizowane państwa. Dekolonizacja francuskiej afryki odbywała sie metoda symboliczną poprzez kooptacje elit pozostajacych od dawna na służbie paryża - bardzo podobnie jak odzyskanie "wolnosci" przez Polske po okrągłym stole w 1989 roku."

Rosjanie wycofujac sie z kolonialnej Polski po kompromitująco przegranej II Zimnej Wojnie zastosowali wnioski z analizy histori dekolonizacji. Takze w Polsce pozostawili silna agenture i pajęczyny "przyjaciól Rosji".

Pan Andrzej Szczesniak podał za prasa rosyjska ceny jakie poszczegolne kraje płaca Gazpromowi.
http://szczesniak.pl/2324Wynik negocjacji "polskich przyjaciól Rosji" pokazuje jak lojalna i bezkarna agenture ma w Polsce Rosja. Oczywiscie rosyjski gaz w Polsce powinien byc znacznie tanszy niz w daleko polozonych krajach zachodu a jest drozszy.. Dalszy komentarz obrazał by inteligencje czytelnikow.

Cielątko pyta się mamy:
- Mamusiu, gdzie jest nasza rodzina? Bo mówią, że pojechali do rzeźni…
Mama odpowiada:
- Oczywiście że nie, kochanie. To nieprawda. To tylko głupia teoria spiskowa.1 komentarz: