wtorek, 26 września 2017

Parę faktów o "polskich" sądach 27

Parę faktów o "polskich" sądach 27
1. Sejm zwykłą większością głosów wybiera przykładowo prezesa NBP a jest to jedyne takie stanowisko w państwie i niezwykle ważne ! Nonsensowny postulat aby członków KRS wybierano kwalifikowaną większością umacnia poczucie wyjątkowości u "zupełnie nadzwyczajnej kasty".

2. Komuszy towarzysz  Marcin Święcicki: "Wybór sędziów do KRS przez polityków jest sprzeczny z Okrągłym Stołem, Konstytucją, rekomendacjami Rady Europy OBWE"

3. Mecenas Tomczyński: "Tak jak sądy są niesprawne i upolitycznione do tej pory, tak już bardziej niesprawne i upolitycznione nie będą"

4. Konstytucja Hiszpanii statuuje tamtejszy KRS. Sędziów ich KRS-u wybiera parlament choć mieli wybierać sobie sami sędziowie. Hiszpanie szybko z tego rozwiązania zrezygnowali zauważając, że to doprowadzi do potwornej korupcji, powstania różnego rodzaju koterii i klubów wzajemnej adoracji. Ciekawe czy wiedzą  co się dzieje w Polsce ?

5. Dziś na briefingu w KE padło wiele pytań o brak reakcji KE na aresztowania w związku z nadchodzącym referendum w Katalonii. "Aresztowanie polityków za dążenie do referendum w Katalonii, to sprawa wewnętrzna Hiszpanii"
Ale sprawa reform sądownictwa w Polsce to naruszenie praworządności. Przynajmniej tak szczekają niemieckie pieski w KE. Z Polski w ciągu 10 lat wydrenowano oficjalnie na zachód 540 mld złotych ! To o to chodzi !
We Francji w zasadzie trwa stan wojenny. Popularność Macrona spada z dnia na dzień. Gabriel z lewej to syn zatwardziałego nazisty a Habermas z prawej  to były członek Hitlerjugend. Rzygać się chce.
6. Chrome oblicze III RP wyznaczają przede wszystkim sądy i media, które preferują kasty, a gardzą zwykłym obywatelem.

7. Jarosław Gowin powiedział w 2014 roku - "Mamy 10 tys. sędziów, podczas gdy dwa razy większa Francja ma ich 5 tys. Jesteśmy na drugim miejscu także, jeśli chodzi o nakłady na sądownictwo w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. A na którym miejscu jesteśmy, jeśli chodzi o czas orzekania? Też na drugim miejscu - tyle że od końca".

8. Głos dał noblista TW Bolek. Też chce przeprowadzić reformę sądownictwa ! Mam pomysła.

9. W USA ława przysięgłych w zasadzie głosuje na to kto ma lepszego adwokata. Tam już nawet nie dba się o pozory. Robi się
"deale" i  targuje o wymiar kary gdy podejrzany jest biedny ale w zasadzie nie ma jakichkolwiek dowodów przeciwko niemu.
24-letnia studentka medycyny Lavinia Woodward 30 grudnia umówiła się ze swoim chłopakiem w mieszkaniu. Kiedy ten zauważył, że jego partnerka jest pijana i pod wpływem narkotyków, to postanowił zadzwonić do matki dziewczyny. Gdy 24-latka o tym usłyszała, chwyciła za nóż i rzuciła się na mężczyznę. Dźgnęła chłopaka nożem ale ten szczęśliwie się wybronił i przeżył.
Oskarżona uniknie kary więzienia za zaatakowanie nożem swojego chłopaka, gdyż jest “niezwykle inteligentna" i "bardziej surowa kara może przeszkodzić jej w życiu". Za zranienie partnera kobieta została skazana na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 1,5 roku.
Miała bardzo dobrego adwokata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz