niedziela, 24 września 2017

Prawa nabyte i niesłusznie uzyskane

Prawa nabyte i niesłusznie uzyskane

1. W Rzymie podatki i łupy wojenne ( zrabowany kruszec i towary, niewolnicy - siła robocza, zagrabiona ziemia ) stanowiły zmiennie największe źródło przychodu państwa. Armia generowała ogromne dochody ! Stały żołd pojawił się dopiero w 102 roku p. n. e. Jego wysokość ustalono na 5 asów za dzień służby. Oktawian August w 6 roku n.e.  powołał specjalny Aerarium Militare czyli Skarb Wojskowy, odpowiedzialny za opłacanie żołdów, emerytur i rent inwalidom wojennym. Najlepiej zarabiali strzegący cesarza pretorianie mimo iż służba pretorian była bardzo lekka i całkowicie bezpieczna na tle wysiłku prawdziwych żołnierzy.
Żołnierz kończący służbę, otrzymywał odprawę zwaną praemia - 5000 pretorianie, 3000 legioniści, 1000 auxiliar i nadanie ziemi. Pretorianie dostawali ziemie w Italii zaś legioniści zaś w prowincjach.
Coś takiego jak gwardie pretoriańskie występowało dość powszechnie. Wraz z przewrotem w państwie pretorianie tracili życie a nie tylko przywileje materialne !

2. Matka opiekując się dzieckiem w domu, robiąc zakupy i dbając o dom nie wytwarza PKB i nie otrzymuje wynagrodzenia. Ta sama osoba opiekując się dziećmi w żłobku albo przedszkolu już wytwarza PKB. Robiąc zakupy do przedszkola czy sprzątając je także wytwarza PKB i otrzymuje wynagrodzenie. Podatki płacone przez gratis wychowane dziecko są już publiczne mimo iż powinna dostać je matka i ojciec ! Trudno o większy nonsens.
Nic dziwnego że nie ma chętnych do pracy w domu bez wynagrodzenia. Jest demograficzna apokalipsa.   

3. W systemie tradycyjnym każdy na starość dostawał od wychowanych dzieci i ze zgromadzonego majątku to co mu się należało. Ponieważ wszystkim żyło się biednie to starość była paskudna.  Kanclerz Bismarck chcąc zachęcić wieśniaków do przeprowadzki do miast gdzie potrzebni byli jako siła robocza w rodzącym się przemyśle dał im emerytury bowiem wieśniacy bez tego nie chcieli porzucać gospodarstw wiejskich  jednak dających im jakiś byt na starość.

4. 1 października wchodzi w życie ustawa "dezubekizacyjna", obniżająca emerytury i renty za okres „służby na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. Emerytury i renty byłych  funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy sprawdza IPN. Najbogatsi z oficerów SB przez 28 lat otrzymali ( przeliczenie w odniesieniu do przeciętnych wynagrodzeń ) około 4-5 mln dzisiejszych złotych ! 

5. Co to jest to totalitrane państwo o którym mowa w ustawie ? Związek Radziecki zaprowadził w podbitej Polsce swój okupacyjny porządek ustrojowy i okrutny terror. Polska była eksploatowaną przez ZSRR kolonią. W latach powojennych na rozbudowany aparat terroru kierowano wielokrotnie więcej pieniędzy niż na odbudowę kraju ! Osoba pełnoletnia w PRL doskonale wiedziała że sowieccy żołdacy LWP, milicjanci i esebecy za nic dostawali kupę pieniędzy i mnóstwo przywilei. Przeciętny Polak brzydził się zdradą i nie chciał służyć moskiewskiemu Czyngis Chanowi. Za służbę okupantowi obiecał on zdrajcom ogromne emerytury. Za gnębienie zniewolonego narodu i utrzymywanie go w posłuchu dla prymitywów i bandytów. Miała to być nagroda za zdradę ojczyzny. Esbecja, to był wybór drogi życiowej i zdrady ! Służby MSW PRL było podporządkowane Moskwie i KGB.
Na takiej samej zasadzie jak esbekom Polska mogłaby płacić wielkie emerytury funkcjonariuszom Gestapo, NKVD, KGB, SS, Wermachtu i Armii Czerwonej.

6. Sowieccy żołdacy LWP, milicjanci i esbecy powinni iść do Moskwy która obiecała im za zdradę wielkie pieniądze !
W Polsce powinni zapłacić na gardle bo taka jest tradycyjnie cena za zdradę. Jeśli nie ukarzemy zdrajców to napewno pojawi się nowa generacja zdrajców ! Płacenie esbekom, sowieckim żołdakom, prokuratorom i sędziom  jest tym samym co wystawienie pomników chwały carycy Katarzynie II, pruskim Fryderykom, Hitlerowi, Stalinowi i Bierutowi !
Zdrowe państwo perwersyjny kapitał społeczny zwalcza ogniem i mieczem. Zdrajcy powinni być wdzięczni losowi że mogą sobie wybierać ze śmietnika i w ogóle spokojnie żyć a nie gnić w więzieniu albo dyndać na sznurze.  

7. Najgorszą rzeczą którą robi potworek o kryptonimie operacyjnym III RP to demoralizowanie narodu. Normalnie przegrani zdrajcy tracą wszystko a często i życie. Moskwa przegrała Wojnę z USA i trzeba zdrajców traktować butem. Dał nam przykład Macierewicz jak kopniakami pogonić psiarnie o nazwie WSI czyli "Długie ramie Moskwy". Zaczyna się wyjaśniać kto inspirował nieporozumienia między Ministrem Macierewiczem a Prezydentem. Szef BBN Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym wyrzuceniu kreta, płk. Czesława Juźwika, eksperta w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, po uzyskaniu informacji o jego służbie w WSW.
Okazuje się że poesbecka ABW to śmierdząca kupa gówna skoro dopuszczono do tego że WSI-ok pracował w prezydenckim BBN.
Ciekawe kto podesłał prezydentowi śmierdzącego siarką oszustwa prof. Królikowskiego do pracy na ustawami sądowymi.

2 komentarze:

  1. Skoro Macierewicz pogonił WSI-ocką psiarnię, to należałoby się zapytać, dlaczego raport o WSI nie został do tej pory opubliczniony?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem dlaczego anex do raportu o likwidacji WSI nie został do tej pory opubliczniony !

    OdpowiedzUsuń