poniedziałek, 28 maja 2018

Płonie bananowy, kolonialno, złodziejski, agenturalny kraj. Trucizna +

Płonie bananowy, kolonialno, złodziejski, agenturalny kraj. Trucizna +
Na koniec ubiegłego roku media pisały że po zmianie prawa Chiny nie przyjmują już śmieci do utylizacji. Nawet wredne niemieckie gadzinówki o tym pisały. Było jasne że Zachód coś ze śmieciami musi zrobić bo utylizacja zabrudzonych plastików jest droga...  Ale uwagę rządu i jego agend zaprzątały zmiany nazw ulic i poza tym pomniki ... A poza tym knowania Putina.
Celnicy nie widzieli dziesiątków tysięcy TIR-ów ze śmieciami wjeżdzającymi do kraju bo ścigali faceta co miał 2 kartony papierosów i kanister paliwa z Ukrainy.
W 1971 roku I sekretarz Edward Gierek podczas spotkania z robotnikami Trojmiasta stwierdził że "Polak potrafi".

Mleko się rozlało - "Porządek wtorkowego posiedzenia rządu, na polecenie premiera, został uzupełniony o informację ministra środowiska Henryka Kowalczyka ws. niewyjaśnionych pożarów wysypisk śmieci" - podaje Polska Agencja Prasowa.

W tym roku do końca kwietnia doszło do 62 niewyjaśnionych pożarów składowisk przywiezionych odpadów.
Tylko w kwietniu 2018 roku płonęły składowiska w:
7. kwietnia, Piotrowo Pierwsze k. Kościana
7. kwietnia, Dąbrówka Wielkopolska
7. kwietnia, Murzynowo k. Gorzowa Wlkp.
7. kwietnia, Sąspowa k. Krakowa
10. kwietnia, Łęki k. Oświęcimia
12. kwietnia, Oświęcim
13. kwietnia, Kietrz k. Głubczyc
16. kwietnia, Rybnik
19. kwietnia, Siemianowice Śląskie
20. kwietnia, Piotrków Trybunalski
23. kwietnia, Pleszew
25. kwietnia, Pysząca k. Śremu
29. kwietnia, Serniki k. Lubartowa.

Płoną wielkie składy plastikowych śmieci przywożonych z całej Europy Zachodniej. To zoptymalizowana utylizacja odpadów w wersji polskiej. Zachodnia Europa urządziła sobie ze wstającej z kolan, z dumnej III RP tanią spalarnię śmieci. Tysiące ton rakotwórczych dioksyn i furanów leci w niebo a potem z deszczem na ziemie !
Zasrańcy z ABW jak zawsze nic nie wiedzą ! Łachudry z prokuratury umarzają sprawy z racji...  niskiej szkodliwości społecznej.

Import śmieci, to zbrodnia na środowisku !
Wreszcie dowiedzieliśmy się po co jest GIOŚ i wesołe stołki tamże ! Aby brać łapówki ! 
"Główny Inspektor Ochrony Środowiska (GIOŚ) wydał 130 zezwoleń na przywóz do Polski śmieci z krajów UE o łącznej masie 253 tys. ton oraz 21 zezwoleń na przywóz odpadów spoza UE, które ważyły ponad 40 tys. ton."
Pozwolenia pozwoleniami ale możliwe że przywieziono wielokrotnie więcej śmieci.

Oczywiście firmy - krzaki co zwoziły odpady nie miały najmniejszego zamiaru ich utylizować. "Kanapka" dla GIOŚ plus "kanapka" dla lokalnych urzędasów i można robić biznes na środowisku. Firmy - krzaki często nie mają nawet siedziby. Szukaj wiatru w polu !

W Zgierzu na powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych pali się ponad 50 tysięcy ton odpadów z Anglii i Włoch. Około 250 strażaków z ciężkim sprzętem walczy z pożarem wysypiska śmieci w Zgierzu.
Prokuratura pracuje w pocie czoła nad .... ustaleniem terminu podania do wiadomości postanowienia o umorzeniu sprawy robienia z Polski wychodka i śmietnika dla UE.

W przyrodzie nic nie ginie. Te disoksyny i furany będa nas zabijac przez kolejne 20 lat !
Ale tym razem to nie jest wina Tuska. To jest ewidentna wina rządu PiS-u.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz