piątek, 25 maja 2018

Reaktory jądrowe w budowie. "Opłata atomowa" i podatnicy

Reaktory jądrowe w budowie. "Opłata atomowa" i podatnicy

Ilość obecnie budowanych reaktorów jądrowych w świecie. Za: The Spectator Index
China: 18
India: 6
Russia: 6
UAE: 4
South Korea: 4
Belarus: 2
Slovakia: 2
Japan: 2
Pakistan: 2
Ukraine: 2
US: 2
Finland: 1
France: 1
Bangladesh: 1
Argentina: 1

Kluczowym problemem dla powstanie energetyki atomowej w Polsce jest jej wymagane niekomercyjne finansowanie. Żadna firma nie chce finansować budowy energetyki jądrowej w Polsce. Możliwe że nowa "opłata atomowa" pojawi się w rachunku za prąd ale elektrownie jądrowe wcale nie muszą się pojawić mimo nowego podatku na nie !  Podatnicy będą musieli słono zapłacić ? Ale podatników jest tak niewielu...

4 komentarze:

 1. Żadna elektrownia nie powstanie. W Polsce nie ma kapitału. Temat ucichnie po wyborach w 2019r.

  OdpowiedzUsuń
 2. PiS wzorem PO może w temacie atomowym stworzyć lukratywne synekury dla swoich.Też jestem zdania że elektrownie jądrowe w Polsce nie powstaną

  OdpowiedzUsuń
 3. To sie nazywa wieksze klamstwo czyli statystyka..
  Zwolnienia lekarskie maja ci co sa aktywni zawodowo czyli nie powinno sie tego ujmowac.. ale, ale ktos zaraz zapyta ale wtedy braknie nam przeszlo mln ludzi dooficjalnych statystyk 37.5 mln luddzi i tutaj odpowiedz jest prosta - tych ludzi w kraju nie ma bo wyjechali i podciaga ich sie pod rozne grupy zaleznie od statystyk.
  Tak samo jak liczyc emerytow calosciowo jak niepracujacych.
  Oczywiscie statystyka pokazuje jak wielu trzeba utrzymywac.. ale to dawniej bylo gorzej duzo wiecej dzieci do utryzmania..
  Od tej statystyki 1.86 duzo gorsza jest statystyka na 13.5 jest prawie 9mln emeruyow a najgorsza jest ze na 13,5mln ludzi w wieku 18-67lat(zalozenie) jest tylko 5.7mln dzieci.. Ze juz nie wspomnie o wspolczyniku emeryci kontra dzieci..

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryzys demograficzny dopiero nadchodzi ! Będzie katastrofa !

  OdpowiedzUsuń