niedziela, 1 października 2017

Parę faktów o "polskich" sądach 33

Parę faktów o "polskich" sądach 33

1. Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar TNS dla „Faktu” wymiar sprawiedliwości kojarzy się nam przede wszystkim z opieszałością, układem i bezkarnością.

2. Minister Macierewicz został w 1992 roku zobowiązany uchwałą do przedłożenia Sejmowi listy agentów aparatu terroru PRL obecnych we władzach.
Na uchwałę tą żydowsko-stalinowska gazeta dla Polaków red. Szechtera zareagowała świętym oburzeniem. Ale ze strachu i złości trząsł się cały zaśmiergły fekalny salon. Bronisław Geremek chciał sprawców lustracji oskarżyć o zamach stanu !
Donosiciel Michał Boni w 1992 roku został umieszczony na liście Macierewicza jako TW Znak. Korwin Mikke nazwał Boniego agentem SB. Boni w Sejmie wypierając się współpracy z SB nazwał Korwina-Mikke w 1992 m.in  „idiotą i oszołomem oraz człowiekiem niespełna rozumu”. Konfident i gnida przyznał się później do pracy dla SB. W 2014 roku TW Znak został spoliczkowany przez Korwina za to że nazwał Korwina „idiotą i oszołomem”. Korwin-Mikke mówił potem, że spoliczkował Boniego, bo tak mu obiecał.
Znieważenie lub naruszenie nietykalności jest występkiem ściganym z oskarzenia prywatnego. Mimo tego prokuratura państwa teoretycznego oskarżyła Korwina. Ta sama lipna prokuratura Tuska co to kryła warszawską reprywatyzacje, karuzele VAT czy Amber Gold.
Sąd I instancji orzekł, że Janusz Korwin-Mikke ma zapłacić 20 tysięcy zł grzywny za spoliczkowanie Michała Boniego.
Art. 217 KK
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

3. Skandaliczne było postępowanie karne wobec komornika, który dokonał rozboju zabierając  sprzedając drogi ciągnik rolnika spod Mławy. Przekroczył także swoje uprawnienia. Kolejny, rażący przykład funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Sąd w Łodzi zamienił Michałowi K. karę usunięcia z zawodu na grzywnę, w wysokości 8 tysięcy zł.
Art. 280. Rozbój
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Skoro Korwina skazano na 20 tysięcy złotych grzywny to komornik powinien zapłacić przynajmniej z miliard !

4. Zagranica i agentura zrobią wszystko aby "było tak jak było". Są gotowi podpalić Polskę żeby tylko skorumpowane sądy pozostały.
Panicznie reformy boją się rodzinne kasty sędziów i prokuratorów.

5. Uwikłany w mord sądowy na gen. Auguście Fieldorfie „Nilu” znany w PRL stalinowski prawnik Igor Andrejew jest autorytetem dla sędziów Sądu Najwyższego III RP. Uzasadniając jedno z orzeczeń, powoływali się na jego komentarz z lat 70. Przez cały PRL Andrejew wychowywał pokolenia sędziów na Uniwersytecie ! Komizmu dodaje fakt że Andrejew publikował także artykuły o etyce w wymiarze sprawiedliwości. Andrejew taktowanie zmarł w 1994 roku i nie przesłuchano go w toczącym się śledztwie w sprawie mordu sądowego na generale „Nilu”.
Rodowód dzisiejszych kanalii wielopokoleniowej sitwy w  togach sięga czasów II Wojny. Szmalcownictwo, współpraca z Gestapo i NKVD. 

6. Witold Pilecki był torturowany przez Eugeniusza Chimczaka. Nie spadł mu włos z głowy. Ubecki sadysta do śmierci w 2012 dostawał od III RP emeryturę pułkownika w kwocie blisko 9 tysięcy złotych. I zdechł na onkologii, w szpitalu na ulicy Rotmistrza Pileckiego !

7.  W naszej sprawie minęło już 16 lat, a wszystko stoi w miejscu... Jestem zwolennikiem tej reformy, bo zapewniam, że gorzej niż jest teraz, już na pewno nie będzie. Ale najważniejsze w reformie sądownictwa powinno być wprowadzenie do tej grupy jakiegoś czynnika społecznego - powiedział Włodzimierz Olewnik, ojciec zamordowanego Krzysztofa Olewnika. - Musimy wreszcie poprzecinać te panujące od lat powiązania adwokatów, sędziów i prokuratorów - dodaje Danuta Olewnik.

8. Na złość Ziobrze ”Iustitia" chce usunąć ze stowarzyszenia sędziego za to, że został wiceprezesem SO w Warszawie. Iustitia jest więc organizacją polityczną kasty. A przecież działalność polityczna jest sędziom zabroniona.

9. Reforma Sądownictwa musi zostać przeprowadzona dogłębnie, tak aby nie było możliwości jej odwrócenia i powrotu postkomuny.

10. Sędzia Janusz K. z Kościerzyny, skazany na cztery lata więzienia za branie  łapówek, nie stawił się do odbycia kary. Teraz poszukuje go w Polsce policja.

11.  Tłumy UBywateli i KODerastów stawiły się dziś na wezwanie Grześka Schetyny i Ryśka Petru pod siedzibą Krajowej Rady Sądownictwa, ul. Rakowiecka 30 w Warszawie. Wiecej dziennikarzy niż UBywateli.

1 komentarz:

  1. Skorzystaliśmy z usług kancelarii Gajda&Grzeszczyk www.gg-legal.pl/ – było warto! Mają ogromną wiedzę na temat prawa kanonicznego.

    OdpowiedzUsuń