sobota, 28 lipca 2018

Parę faktów o "polskich" sądach 140

Parę faktów o "polskich" sądach 140

Z korupcji znany jest Wydział Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Wydziałem Prawa kierował Tajny Współpracownik SB !
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego Michał Płachta w 2005 roku stanął przed sądem za to, że pisząc obszerny artykuł bezczelnie przepisał prace swoich studentek. Potem wziął za to pieniądze od uniwersytetu, którego był dziekanem Wydziału Prawa.
Przywłaszczył sobie autorstwo pracy magisterskiej publikując ją pod własnym nazwiskiem w tomie 11 czasopisma ”Gdańskie studia prawnicze”. Profesor nie przyznał się do winy. Plagiat odkryła jedna ze studentek, której prace „ukradł” profesor.
Ujawniono kryminalny list szefa prokuratury wojewódzkiej do dziekana wydziału prawa UG z prośba o lepsze potraktowanie dzieci prokuratorów na egzaminie wstępnym, którego nie zdały i nie mogły być przyjęte.
Okazało się że na 96 przyjmowanych na wydział prawa, 94 to dzieci "rodzin kast prawniczych". Wielu z nich przyjęto na "miejsca rektorskie", ponieważ nie uzyskali minimalnej  punktacji !
Teraz Jerzy Zajadło, kierownik Katedry Teorii Filozofii Państwa i Prawa Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, produkuje się jako zdeterminowany obrońca kasty - " To ja już wolę sędziokrację"
22 lipca 2018 roku a więc w rocznicę faktycznie napisanego w Moskwie pod redakcją Stalina Manifestu PKWN, prof. Jerzy Zajadło napisał list do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa prosząc o interwencje w Polsce:
„20 lipca 2018 r. rządząca w Polsce partia PiS naprędce przeforsowała w Sejmie przyjęcie nowelizacji, po raz piąty w ostatnich miesiącach, ustawy o Sądzie Najwyższym, a także ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, sądach i prokuraturze. Te ostatnie działania sprawiły, że zasady państwa prawa w Polsce zostały brutalnie pogwałcone”

Według Transparenty International Polska ma obecnie 36 pozycje w świecie pod względem korupcji. Ogromny wpływ na ten marny wynik ma stan śmierdzącego sądownictwa !
Do najbardziej skorumpowanych krajów w świecie należy Rosja i byłe republiki ZSRR.
68 - Białoruś
122 - Mołdawia
130 - Ukraina
135 - Kirgistan
135 - Rosja
157 - Uzbekistan
Tak więc na dno ciągną nas posowieckie "sądy" !
N.B Szanse ze odzyskamy nasze pieniądze od skorumpowanej Ukrainy są bliskie zeru. Środki pomocowe i kredyty lądują tam w kieszeniach złodziei - oligarchów z izraelskimi paszportami !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz