poniedziałek, 9 lipca 2018

"Represjonowani w PRL"

"Represjonowani w PRL"

Każdej wielkiej wojnie towarzyszą Demony Wojny -  powszechna demoralizacja i bandytyzm.
W Polsce szczególne problemy sprawiała po wojnie nacjonalistyczna, krwawa partyzantka UPA. Władze PRL słusznie podjęły w tej sprawie absolutnie słuszne, konieczne i niezbędne działania !

W latach 1944–1946 przeprowadzono przymusowe wysiedlenia z PRL do Ukrainy w ZSRR ludności deklarującej się jako ukraińska.
Akcja Wisła prowadzona w latach 1947–1950 wymierzona była przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów działającym na terytorium Polski. Zaplecze UPA i OUN wysiedlono z biednych, prymitywnych cywilizacyjnie terenów Polski południowo-wschodniej (obszary na wschód od Rzeszowa i Lublina), głównie na wysoko stojące gospodarczo Ziemie Zachodnie.

Przykład  "bohaterów" UPA którzy sprawiają nam problemy w kolejnych generacjach.6 komentarzy:

 1. Uszczesliwianie na sile nie budzi wdziecznosci. Co wiecej przesiedlenie stworzylo nowe osrodki populacji inwazyjnej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co Pana zdaniem władze miały wtedy uczynić ?
  Przypomne ze po wojnie
  - Było nas 23.5 mln
  - 3/4 kraju było zaminowane
  - Ludność była wyniszczona biologicznie
  - Szalała gruźlica, syfilis i wszelkie choroby zakaźne
  - Szykował siegłod

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moze ich wszystkich trzeba bylo wysiedlic na rosyjska czesc Ukrainy ? sanacyjni politycy nie spisali sie jesli chodzi o mniejszosci w 2 RP, po prawdzie nie spisali sie wogole jesli chodzi o Polske

   Usuń
 3. Ci którzy deklarowali narodowość ukraińską zostali wcześniej przed akcją Wisła przymusowo wysiedleni na Ukrainę w ZSRR.

  OdpowiedzUsuń
 4. Delikwent, ktorego formularz Pan przytacza deklaruje narodowosc ukrainska I obywatelstwo polskie. Widocznie nie zabral sie na wywozke do Ukrainy.
  Ale rzecz nie w tym. Polakow z zachodniej Ukrainy wywieziono potem do Polski ale nadal nie sa zadowoleni. Ogolna zasada jest taka, ze panstwa moga tracic badz zyskiwac terytoria ale ludzie na nich zamieszkali zatrzymuja swoje siedliska i mienie. Zsada ta zostala naruszona wobec Niemcow, ktorzy zamieszkiwali "Ziemie Odzyskane" czy Ukraincow zamieszkujacych Kresy. Nic dobrego z tego nie powstalo. Rozproszenie Ukraincow spowodowalo powstanie wiekszej niz bylo liczby osrodkow populacji inwazyjnej i niechetnej polskiemu porzdkowi. Wysiedlenie Niemcow powoduje ruch do odzyskanie odwiecznych ziem niemieckich badz od zasiedlenia go ponownie ludnoscia niemiecka.
  W zasadzie jedynym skutecznym srodkiem byloby "rozwiazanie ostateczne" proponowane przez III Rzesze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Decyzyjność w tamtym okresie nalezała do ZSRR.
  Włodarze PRL zrobili co mogli.
  Ukraińcy nie stanowili w czasach PRL po akcji Wisła żadnego problemu w Polsce.

  OdpowiedzUsuń