wtorek, 13 marca 2018

Ceny dla "podludzi"

Ceny dla "podludzi"

Porównanie cen produktów w drogeriach Rossmann w Polsce i w Niemczech wykonane przez instytut badawczy ABR SESTA.
Na 28 tys. produktów zaledwie 366 występuje w obu krajach. Z tej grupy aż za 245 (67 proc.) Polacy muszą zapłacić więcej niż Niemcy. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku 121 z nich (33 proc.).
Płacimy więcej od Niemców mimo, że zarabiamy od nich znacznie mniej. W dodatku często na gorszych rynkach są to produkty gorszej jakości.
"Największa różnica w cenach porównanych towarów występujących w obu krajach, dotyczyła maseczki do skóry odwodnionej, Garnier, Skin Active 8 ml. W Niemczech ten sam artykuł kosztował równowartość 2,50 zł, a w Polsce – 5,99 zł.
Inny przykład to napój sojowy EnerBiO 1 l - w Polsce to koszt 8,99 zł, a w Niemczech – w przeliczeniu 4,12 zł. Nad Wisłą droższe artykuły należą do kategorii Makijaż oczu. Wśród nich eyeliner L'Oréal Paris, Super Liner, Black Lacquer. U nas ten produkt kosztował 49,99 zł, a w Niemczech – równowartość 23,13 zł. Polki wydają też więcej na kosmetyki z grupy Makijaż ust. I tak szminka matowa L'Oréal Paris, Color Riche Matte, nr 430, 5 g miała tutaj cenę 64,99 zł, a tam – odpowiednik 33,11 zł"

Towary spożywcze sprzedawane pod tą samą marką w Europie i w Polsce potrafią mieć zupełnie inny skład. Podobnie jest ze sprzętem elektronicznym.
Skandalicznymi dyskryminacyjnymi praktykami miała się zająć Komisja Europejska ale na razie brak jest rezultatów jej aktywności.
Mieszkańcy Europy Wschodniej są klientami „gorszego sortu”.
Paluszki rybne Tesco dla Brytyjczyków zawierają 65 % mięsa dorsza. Wersja dla Polaków jedynie 50% mielonego mięsa ryb białych. Paluszki w Polskich sklepach są droższe o 61 groszy. Ketchup sprzedawany w Carrefour we Francuskiej wersji zawiera  66 % przecieru pomidorowego, w Polskiej już niecałe 18% . Tak samo jest ze wszystkimi produktami.

Niemal 80 proc. internautów, którzy zagłosowali w sondzie Wirtualnej Polski, nie miało żadnych wątpliwości – towary sprzedawane w Polsce są gorszej jakości niż te oferowane na Zachodzie.
https://finanse.wp.pl/internauci-nie-mieli-watpliwosci-do-polski-trafiaja-produkty-gorszej-jakosci-6168322415294593a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz