piątek, 23 marca 2018

Polska gospodarka - obraz nędzy i rozpaczy

Polska gospodarka - obraz nędzy i rozpaczy

Według danych Eurostatu Polska ma nieomal najniższą stawką godzinową za prace w całej  UE !
W Polsce przerażająco wielka jest ilość samobójstw. Jaka się okazuje jest ona w dodatku znacznie większa niż podaje się oficjalnie.  Bieda czy wręcz nędza, wykluczenie, przewlekły ciężki tres, mobbing, samotność,  dość szybko generują ciężką depresję ... W Polsce bardzo trudno jest żyć normalnemu uczciwemu człowiekowi.

Mimo tytanicznych wysiłków propagandy gadzinowej i rządowej, dramatyczna prawda o polskiej gospodarce wychodzi na jaw.
https://businessinsider.com.pl/firmy/eksport-polskich-firm-za-granice-zbyt-niski-i-ma-zla-strukture/j5j3s8j
"Problemy polskich firm z eksportem towarów
Zaledwie 13 proc. polskich firm eksportuje swoje towary granicę. "Puls Biznesu" donosi, że ministerstwo przedsiębiorczości pracuje nad poprawą tego wyniku. Problemy są również z samą strukturą wysyłanych towarów.

Eksport polskich firm z roku na rok rośnie. "Puls Biznesu" wskazuje jednak, że niewiele wśród wysyłanych towarów to gotowe produkty. Ekonomiści wskazują na niski poziom przetworzenia towarów wywożonych z kraju. Często są to surowce, półprodukty, komponenty, a finalny wyrób powstaje za granicą.

Jak podaje "Puls Biznesu" z wyliczeń PwC wynika, że 39 proc. naszego eksportu do Niemiec stanowi wartość dodana wytworzona poza Polską. Z pozostałych 61 proc. 45 pkt. proc. konsumowana jest przez naszego sąsiada, a reszta jest reeksportowana dalej już ze stemplem made in Germany.

"Puls Biznesu" wskazuje, że blisko 70 proc. eksportu przypada na zagraniczne koncerny i firmy działające na polskim rynku."

Udział zachodnich firm w "polskim eksporcie" rośnie a nie spada  !
Czyli m.in Niemcy konsumują efekty naszej pracy - to są właśnie niezaprzeczalne "sukcesy" wszystkich nie-rządów III RP.
Za to rządy dają sobie nagrody. NależyMiSie !

Realny polski eksport: pracownicy, grzyby kurki, ogórki kiszone, kiełbasy, konie na rzeź. Paleta zbita ręcznie szwedzkimi gwoździami. Ręcznie  robiona przez szwaczki  tapicerka skórzana dla Porsche. Po przekroczeniu granicy jako dobra "niemiecka" robota tapicerka nabiera dwudziestokrotnie wartości po zamontowaniu w Porsche.
"Polski autobus Solaris" to niemiecki silnik, skrzynia biegów, mosty, układ hamulcowy, kierowniczy, elektryczny... Nawet ramy zrobione są z niemieckiej stali. Polska jest tam tylko tania siła robocza i nic innego !
Żądamy więcej podatków, parapodatków i opłat ! Jeszcze więcej urzędów, urzędników i przepisów ! Więcej pensji i nagród dla urzędników. Więcej nadzwyczajnych kast !
Za nasze pieniądze mają być postawione kolejne eksterytorialne antypolskie szczujnie jak Muzeum Polin !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz