piątek, 9 marca 2018

Parę faktów o "polskich" sądach 104

Parę faktów o "polskich" sądach 104

http://fakty.interia.pl/polska/news-tvn24-skazany-18-lat-temu-za-gwalt-i-morderstwo-nastolatki-n,nId,2554875
"TVN24: Skazany 18 lat temu za gwałt i morderstwo nastolatki niewinny?
Prokuratura we Wrocławiu planuje zwrócić się do sądu o ponowne rozpatrzenie sprawy mężczyzny oskarżonego w 1997 roku o gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi – ustalili dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl oraz Uwagi i Superwizjera TVN. Zdaniem 1 stycznia 1997 roku na terenie jednej z posesji w Miłoszycach (woj. dolnośląskie) znaleziono martwą dziewczynę. Z ustaleń śledztwa wynikało, że w sylwestrową noc bawiła się na dyskotece. Została brutalnie zgwałcona i pozostawiona na mrozie. Zmarła z wykrwawienia i wyziębienia.
Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawców było kilku. Wykryć udało się tylko jednego. Tomasza Komendę uznano winnym, a śledztwo zostało umorzone.

Mężczyznę skazano na 25 lat więzienia. Odsiedział już większą część wyroku - 18 lat.

Jak ustalili dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl oraz Uwagi i Superwizjera TVN, powołując się na informację uzyskane od wrocławskiej prokuratury - mężczyzna najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego ze zbrodnią sprzed lat.

Jak przyznał w rozmowie z reporterami TVN24 Robert Tomankiewicz, naczelnik Dolnośląskiego Wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu - dzisiaj ocena dowodów, przed laty ocenianych jako "mocne" - jest zupełnie inna.

"Ostatecznie nabraliśmy pewności, że skazany Tomasz Komenda nie ma z tą zbrodnią żadnego związku" - powiedział TVN24 Tomankiewicz."

Powstają natrętne pytania:
- Czy niewykryci sprawcy zamordowali lub mogli zamordować kolejne ofiary ?
- Jak nadzwyczajna kasta mogła skazać za zabójstwo człowieka nie mającego ze sprawą nic wspólnego, przeciwko któremu nie było żadnych dowodów ? Czy "sędziowie" zostaną teraz oskarzeni i skazani ? Czy należy wzbogacić Kodeks Karny o przestępstwo  świadomego skazania niewinnego człowieka i dać za nie dożywocie ?
- Kto zapłaci milionowe odszkodowania niewinnej osobie. A może lepiej niech niewinny sobie "dosiedzi" do kompletnych 25 lat bez uniewinnienia i odszkodowania
- Czy policjanci i prokuratorzy dostali za fałszywe oskarżenie awanse, premie i odznaczenia ?
- Kogo mataczący i fałszujący dowody policjanci, prokuratorzy i sędziowie chronili przed skazaniem ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz