środa, 17 lipca 2019

Imigranci i przenoszone choroby zakaźne

Imigranci i przenoszone choroby zakaźne

 Warunki bytowe oraz skuteczność służby zdrowia decydują o określonym poziomie zachorowań na choroby zakaźne i poziomie zakażenia populacji. Poziom zakażenia i zapadalności populacji na choroby redukuje się całymi dekadami. Jest to proces bardzo kosztowny.     

Od ubiegłego roku trwa w Demokratycznej Republice Kongo epidemia wirusowej gorączki krwotocznej Ebola, która właśnie przekracza granice DR Konga. Umiera większość ludzi zakażonych tą straszną choroba. Tą ciężką chorobą zakaźną można się zakazić przez kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych zwierząt, takich jak małpy czy owocożerne nietoperze. Następnie wiriony mogą być przenoszone pomiędzy ludźmi poprzez bezpośredni kontakt z krwią i innymi płynami ustrojowymi chorych oraz zmarłych na tę chorobę osób, a także poprzez bezpośredni kontakt z przedmiotami skażonymi przez ich krew i inne płyny ustrojowe.

W Unii Europejskiej stwierdzono od 2010 roku 85% wzrost zachorowań na syfilis wśród mężczyzn. Wysoki poziom zakażenia syfilisem i HIV jest niestety na Ukrainie i Ukraińcy mogli w Polsce zakażać syfilisem a nie tylko imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz