czwartek, 12 marca 2020

Prokurator Okręgowy w Szczecinie Pan Remigiusz Dobrowolski

Prokurator Okręgowy w Szczecinie 
Pan Remigiusz Dobrowolski

Wymiar sprawiedliwości” od 30 lat jest w badaniach opinii publicznej zawsze wymieniany jako jeden z trzech najbardziej skorumpowanych obszarów. Społeczeństwo winno mieć prawdziwy i rzetelny obraz korupcji prokuratury.
Polacy mają bardzo złą opinie o sądach i 82% badanych chce reformy sądownictwa.
Rzeczywisty, przerażający stan skorumpowanej prokuratury pokazała nam parada mafiozów - prokuratorów ogarniętych amnezją przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold. Komisja ustaliła że organy państwa a zwłaszcza prokuratura nie działały. To samo zresztą stwierdzały poprzednie komisje śledcze.

Chciałbym opublikować dokumentu i fragmenty dokumentów z umorzonych spraw prokuratur podległych szczecińskiej prokuraturze okręgowej.
Zdaniem prawników, których opinii zasięgnąłem, jest to legalne ale było w Polsce kilka przypadków gdy prokuratorzy chcąc uchronić się przed kompromitacją i odpowiedzialnością podjęli działania zabronione lub skierowali do sądów akty oskarżenia z art.241 par 1 KK

Sprawa jest oczywista:
-Ujawnienie pewnych informacji z TRWAJĄCEGO śledztwa może spowodować że terroryści lub bandyci zbiegną do krajów z którymi Polska nie ma umowy o ekstradycje a w domu zamiast terrorysty na policjantów będzie czekała bomba lub kartka z pozdrowieniami
-Dysk komputera zostanie skasowany degausserem lub potłuczony
-Na zajmowanym właśnie koncie bankowym ktoś poprzedniego dnia z wielu milionów zostawił jedynie debet

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy w zacytowanej sprawie w całości odrzucił zażalenie prokuratury i utrzymał w mocy decyzję sądu pierwszej instancji (tj. Sądu Rejonowego w Mogilnie, z którego uzasadnienia pochodzi powyższy cytat).

Przedmiotem ochrony przestępstwa z art. 241 paragraf 1 KK jest zapewnienie prawidłowego wymiaru sprawiedliwości przez zabezpieczenie śledztwa lub dochodzenia przed przedwczesnym rozpowszechnieniem zgromadzonych w tym stadium postępowania wiadomości, co mogłoby utrudnić lub uniemożliwić postępowanie karne lub wykrycie sprawcy przestępstwa (patrz uchwała składu 9 sędziów z dnia 21.06.1983 r. OSNKW 1983, z.12, poz.95) Postępowaniem przygotowawczym w rozumieniu art. 241 paragraf 1 KK jest nie tylko śledztwo lub dochodzenie, ale pojęciem tym należy objąć również postępowanie sprawdzające i czynności w niezbędnym zakresie, które są prowadzone przed wszczęciem śledztwa lub dochodzenia. Postępowanie przygotowawcze kończy się z chwilą przekazania aktu oskarżenia do sądu lub umorzenia postępowania (...) W przedmiotowej sprawie zdaniem Sądu nie zostały zrealizowane znamiona występku z art. 241 paragraf 1 kk. W momencie opublikowania treści zeznań świadków (...) postępowania przygotowawcze było już prawomocnie zakończone, a więc nie było już przedmiotu ochrony przestępstwa z art. 241 paragraf 1 kk. Po prawomocnym umorzeniu śledztwa nie ma już możliwości utrudnienia lub uniemożliwienia postępowania karnego

Uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na publikacje lub o poinformowanie mnie że nie wyraża Pan sprzeciwu wobec zamierzonej publikacji dokumentów z umorzonych spraw.

Z poważaniem
Jerzy Matusiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz