wtorek, 24 marca 2020

Tarcze Legionow Narodow w SS

Tarcze Legionow Narodow w SS

Albert Camus - Dżuma: "Na świecie było tyle dżum, co wojen. Mimo to dżumy i wojny zastają ludzi zawsze tak samo zaskoczonych."

Tylko Polska i Serbia nie zhańbiły się współpracą z niemieckimi mordercami. Dla Adolfa Hitlera walczyło także 150 tysięcy żydowskich żołnierzy !

2 komentarze:

 1. Serbia, podobnie jak Grecja miały w czasie II wojny rządy kolaboracyjne.
  W Serbii był to rząd Milana Nedica. Miał własną policję i armię, a Niemcy od 1943 roku nie wtrącali się w serbskie sprawy wewnętrzne. Podobnie było w Grecji. Co do żydowskich żołnierzy, to nie byli to czystej krwi Żydzi, tylko osoby pochodzący z mieszanych małżeństw.
  Charakterystyczny jest przykład generała Erharda Milcha, który będąc synem żydowskiego aptekarza, załatwił oświadczenie swej matki, że jego ojciec, nie jest jego ojcem biologicznym. Goering potwierdził, że Milch nie jest Żydem, krótko kwitując sprawę, że o tym kto jest, a kto nie jest Żydem w III Rzeszy, to decyduje właśnie on.

  OdpowiedzUsuń
 2. @ZQW
  Wikipedia:
  Po ataku Niemiec i ich sojuszników w kwietniu 1941 roku Jugosławia rozpadła się. W Niezależnym Państwie Chorwackim, Serbii (okrojonej na rzecz Węgier), Bułgarii i tzw. Wielkiej Albanii (okupowanej przez Włochy) ustanowiono rządy marionetkowe, które dysponowały żandarmerią i siłami zbrojnymi. Walkę z Niemcami oraz serbskimi czetnikami Dragoljuba Mihailovicia podjęli komunistyczni partyzanci Josipa Broz Tity. W latach 1942–1943 KP Jugosławii powołała nowe władze państwowe (nie zważając na rząd królewski na emigracji)

  OdpowiedzUsuń