piątek, 6 kwietnia 2018

Sowieckie łgarstwa

Sowieckie łgarstwa

Sowieci masowo fałszowali wybory i wszelkie dokumenty ! Mieli całą ekipę fałszerzy dokumentów.

Nikołaj Burdenko  to rosyjski lekarz, chirurg, twórca rosyjskiej szkoły neurochirurgicznej. Naczelny Chirurg Armii Czerwonej, członek Akademii Nauk ZSRR, członek i pierwszy prezes Akademii Nauk Medycznych ZSRR.
"Komisja Burdenki" została powołana 13 stycznia 1944 przez Biuro Polityczne KC WPK w celu udowodnienia fałszywej tezy, że zbrodnia katyńska na oficerach Wojska Polskiego dokonana wiosną 1940 przez NKWD na polecenie tego samego Biura Politycznego KC WKP(b) została popełniona przez Niemców w 1941.
Rosja dopiero w 1990 roku w oficjalnym komunikacie agencji TASS, zatwierdzonym uchwałą Biura Politycznego KC KPZR z 7 kwietnia 1990, przyznała, że zbrodnia katyńska jest jedną z ciężkich zbrodni stalinizmu.

 Sowieci przedstawili Trybunałowi Norymberskiemu kłamliwy dokument USSR-8, zwany "Raportem Burdenki dotyczący obozu w Auschwitz. Podano w nim zmyślone "fakty". Fantastyczna liczba 4 mln zamordowanych podana w tym raporcie funkcjonowała w propagandzie aż do roku 1991.
Trybunał nie dał wiary "Raportowi Katyńskiemu", dokument USSR-54.

Borys Polewoj ( naprawdę Kampow ) był pułkownikiem w Armii Czerwonej i jednocześnie korespondentem wojennym. Tworzył nowele i powieści utrzymane w nurcie poetyki stalinowskiego socrealizmu. Jego "Opowieść o prawdziwym człowieku" była szkolną lekturą obowiązkową w czasach PRL. Był deputowanym do Rady Najwyższej ZSRR trzech kadencji.
Po wyzwoleniu obozu Auschwitz Polewoj przedstawił zmyślony reportaż „Комбинат смерти в Освенциме“ - "Kombinat śmierci w Oświęcimiu".
Sowieci tym razem przeszli samych siebie pokonując jednocześnie granice śmieszności i głupoty.
www.fpp.co.uk/Auschwitz/docs/Pravda020245.html#Anchor3
Oto konfabulacje Polewoja:
1. "Ślady elektrycznego pasa transmisyjnego, na którym setki ludzi były jednocześnie rażone prądem, ich ciała padały na powoli poruszający się pas transmisyjny, który prowadził ciała na szczyt, gdzie wpadały do wielkiego pieca [coś jak piec hutniczy], tam były całkowicie spalane, a ich kości następnie były mielone i wysyłane na okoliczne pola."
2. "Przewoźne aparaty do zabijania dzieci."
3. "Stacjonarne komory gazowe we wschodniej części obozu które były [dla ukrycia przeznaczenia] zmodyfikowane i architektonicznie upiększone w min. wieżyczki żeby wyglądały jak niewinne garaże"

Gdy sowieci zorientowali się że przekroczyli granice śmieszności ukryli propagitkę - dzieło Polewoja i za trzy miesiące wprowadzili do obrotu "Raport Burdenki" z fantastyczną liczbą 4 mln ofiar Auschwitz.

Wasylij Grosman w książeczce „Piekło Treblinki” wydanej w 1945 roku, podał że zamordowano tam 3 mln Żydów ! Grossman był także fantazjującym  korespondentem wojennym Armii Czerwonej i pisał głownie do "Krasnej Zwiezdy". Artykuł Piekło Treblinki z roku 1944 został wykorzystany podczas procesu norymberskiego przez sowieckich prokuratorów.
Ustalenie liczby ofiar Treblinki okazało się trudne i w sumie do dziś dnia nie wiadomo ile ich było.
Fantazją w stylu Polewoja, Burdenki i Grossmana jest "ustalenie" że ofiary mordowano w Treblince gazami spalinowymi z silników Diesela.  

Grossman brał udział w tworzeniu Czarnej Księgi powstałej z inicjatywy Żydowskiego Komitetu Antyfaszystowskiego w celu dokumentowania nazistowskich zbrodni na Żydach. Sowieci po wojnie zaczęli wprowadzać w niej poprawki i w końcu w 1948 roku wycofali u siebie Czarną Księgę aby się nie ośmieszać. Grossman od razu zaczął krytykować reżim stalinowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz