poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Czy będzie kryzys w Chinach 119

Czy będzie kryzys w Chinach 119
   
 Władze Gibraltaru 18.08.2019 roku odrzuciły wniosek amerykańskiego sądu o skonfiskowanie irańskiego supertankowca Grace 1 i przewożonej nim ropy stwierdzając że w świetle prawa Unii Europejskiej nie ma ku temu jakichkolwiek podstaw prawnych i faktycznych. Supertankowiec opuścił Gibraltar. Anglicy i Hiszpanie słusznie zlekceważyli amerykański sąd uzurpujący sobie globalną władzę.
Czyżby USA były trupem w zbroi ?

Administracja prezydenta Donalda Trumpa grozi wprowadzeniem wysokich ceł na niemal wszystkich partnerów handlowych a w tym UE. Unia Europejska przewidując wojnę handlową z USA zawiera liczne regionalne umowy handlowe. Ma ich cztery razy więcej niż USA. 28 czerwca 2019 roku Mercosur ( unia celna Argentyny, Brazylii, Paragwaju i Urugwaju ) oraz Unia Europejska, ułatwiły wzajemny dostęp do swoich rynków, podpisując nową umowę handlową.

Antyrządowe demonstracje w Hongkongu trwają od 11 tygodni. Podczas niedzielnej ( 18.08.2019 roku ) antyrządowej demonstracji w Hongkongu po raz pierwszy od wielu tygodni nie doszło do starć protestujących z policją, która nie użyła gazów łzawiących. Jest to dobre rokowanie na przyszłość. Doszło jedynie do kilku niegroźnych incydentów. Według organizatorów w demonstracji wzięło udział 1,7 mln osób. Policja podaje że demonstrantów było około 130 tysięcy i chyba raczej Policja ma racje wskazując sposób ustalenia tej liczby.
Władze Hongkongu zaapelowały do mieszkańców o pomoc w przywróceniu porządku. Na najbliższy tydzień zapowiadane są jednak kolejne akcje protestacyjne.
Tak jak wojna na Ukrainie przestała interesować media i znużoną opinie publiczną tak samo odczuwa się zmęczenie przeciągającymi się protestami w Hongkongu. W końcu protestujący widząc że nacisk zagranicy na rząd Chin jest znikomy mogą odwołać akcje.

EISA to stowarzyszenie 55 specjalistycznych magazynów i serwisów z 29 europejskich krajów. W gronie ekspertów technologicznych wydawnictw wybiera się najlepsze produkty w poszczególnych kategoriach.
Właśnie wybrane najlepsze urządzenia mobilne EISA 2019-2020 to:
1.Huawei P30 Pro – najlepszy smartfon. Wydajny, najlepszy i niezwykle rozbudowany aparat fotograficzny, wysokiej jakości ekran OLED, długi czas pracy i wersja z aż 512 GB pamięci wbudowanej.
2.OnePlus 7 Pro – najlepszy zaawansowany smartfon. Doceniono wyjątkową wydajność dzięki procesorowi Snapdragonowi 855 z 12 GB RAM oraz wysoką jakość zdjęć i wysuwaną przednią kamerkę.
3.Xiaomi Redmi None 7 – najkorzystniejszy zakup. W swojej cenie jego wybór jest oczywisty.
W kategorii najlepszego lifestylowego smartfona nagroda trafiła do Honora 20 Pro.
Wszystko to są chińskie firmy !

Wrzawa wokół sieci 5G chyba ma na celu złamanie amerykańskich „sankcji” ( w suwerennych krajach amerykańskie sankcje są śmieciem ) na Huawei, który sprzedał wielką ilość stacji bazowych a nie ma konkurencji. Rządy nie będą chciały blokować Huawei w sytuacji gdy wydano już wielkie pieniądze i trzeba by nową drogą sieć od nie wiadomo kogo, odłożyć na lata.
https://www.dobreprogramy.pl/Huawei-juz-pracuje-nad-6G.-5G-to-nie-koniec-ewolucji-telefonii-komorkowej,News,103210.html
Huawei nie traci ani minuty. Sieć 5G jest dopiero na progu wdrażania, a w zakładach badawczych chińskiego producenta trwają prace nad kolejną wersją standardu – 6G.
Prace nad standardem 6G są prowadzone w ośrodku badawczym Huawei w Ottawie. Stolica Kanady musi mieć tu znaczenie strategiczne. Rząd Kanady jeszcze nie zdecydował, czy przy wdrażaniu standardu 5G zezwoli na korzystanie ze sprzętu Huawei. Być może prowadząc prace na kanadyjskiej ziemi, Huawei zabezpieczy sobie pozycję na czas kolejnego stadium ewolucji telefonii komórkowej.
Wdrożenie 5G na skalę komercyjną zajmie jeszcze przynajmniej 2 lata. Na ogólnodostępne 6G poczekamy do około 2030 roku.
Huawei kontra reszta świata
Huawei jest obecnie w nietypowej sytuacji. Rząd Stanów Zjednoczonych wypowiedział chińskiemu producentowi wojnę handlową. Sprzęt niezbędny do budowy infrastruktury 5G firmy Huawei trafił na czarną listę w obawie, że zawiera furtki umożliwiające szpiegowanie. Blokada została tymczasowo uchylona, by możliwe było korzystanie z usług Google na smartfonach z Androidem, ale sytuacja jest wciąż niepewna.
Huawei pokazał już, że nie boi się działać niezależnie. Zaprezentował system HarmonyOS dla smarturządzeń, pracuje nad własnymi mapami, a teraz jest jasne, że zamierza zdominować przyszłość telekomunikacji.”

W lipcu 2019 rozpoczął się proces Elizabeth Holmes. Jej biotechnologiczny start-up Theranos rzekomo badający próbki krwi, w pewnym momencie wart był 10 miliardów dolarów. Prokuratura twierdzi że było to oszustwo i mistyfikacja. "Technologia" "opracowywana" przez firmę Theranos z kropli krwi pobranej z palca, miała w dostępnych na każdą kieszeń badaniach diagnozować ryzyko zachorowań na rozmaite choroby.
W dokumencie HBO „Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi” Alex Gibner, doświadczony amerykański inwestor Tim Draper, przyznaje, że na takim etapie inwestowania w młode rewolucyjne rozwiązania start-upów rzeczywiście po prostu zawierza się wynalazcy na słowo ! Ten dokument to faktycznie opowieść o całym współczesnym rynku amerykańskich globalnych startupów przepalających dziesiątki jeśli nie setki miliardów dolarów. Chwytliwe technologicznie hasło, ściemniająca narracja, naginanie faktów, fałszerstwa, specjaliści od Image i PR w akcji. Jednym słowem seans Steve Jobsa dla sekty wyznawców Apple ale jednak bez produktu do sprzedania.
W będącej pod wpływem hegemona Polsce dzieje się dokładnie to samo. Z projektów składanych w NCBiR o gigantyczne dotacje można się uśmiać. Kasa od naiwnych leszczy oddzielana jest też na giełdzie New Connect. W Polsce "Innowacja" = Korupcja. Na oszustwa i działania pozoracyjne przeznaczono już ponad 120 mld złotych a osiągnięty efekt działań jest zerowy.

Demografia działa powoli ale jest nieubłagana. Analitycy NBP właśnie wskazali że liczba osób w wieku produkcyjnym (w wieku 15–64 lata) zmniejszyła się w Polsce o 1,4 % kwartał do kwartału !
Ten ubytek jest wyjątkowo i zaskakująco duży. Ubytki ( jednak nie takiej wielkości ) będą się jednak pojawiać coraz częściej i częściej. Z grona 5 mln osób niepracujących w wieku produkcyjnych jest blisko 2 mln osób które nie mają ku temu żadnych (oficjalnie znanych) obiektywnych przeszkód. W kryzysie demograficznym ich aktywizacja będzie bardzo ważna. Jednak nie należy żyć marzeniami i złudzeniami. Większość z nich prawdopodobnie pracuje obecnie w szarej strefie. Legalne zatrudnienie na przykład opiekunki lub pomocy domowej jest kłopotliwe i szara strefa jest oczywistym rozwiązaniem.
W 1970 roku około 5% dzieci urodziło się w Polsce ze związku pozamałżeńskiego, w 2000 roku 12.1% a w 2018 roku 26,4 %.Konkubinaty rozpadają się dość szybko. Jest sporo „samotnych” matek które każde dziecko mają z innym partnerem lub ojciec nie jest znany. Zresztą rozpadają się wszelkie relacje międzyludzkie. Pogłębia się kryzys umiejętności porozumiewania się między ludźmi. Matka dzieci z niezalegalizowanego związku może z systemu socjalnego wycisnąć dużo środków w przeciwieństwie do małżonków. Standardem stało się uchylanie od zobowiązań i deprecjonowanie normalnej rodziny. Tymczasem to właśnie dzieci z normalnej pełnej rodziny są później efektywnymi płatnikami podatków podczas gdy dzieci z niepełnych rodzin replikują w swoim dorosłym zachowaniu fatalne wzorce wyniesione ze środowiska dzieciństwa i młodości.
W 2025 roku w wieku emerytalnym będą już dwa wyże demograficzne, a jednocześnie nastąpi zmniejszenie się populacji osób w wieku produkcyjnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz