piątek, 22 grudnia 2017

Parę faktów o "polskich" sądach 80

Parę faktów o "polskich" sądach 80

Kłamczucha, radca prawny ITI-TVN chwilowo na posadzie I prezesa SN,  Małgorzata Gersdorf wydała Oświadczenie, które posiada także wersję angielskojęzyczną i będzie rozesłane do głównych polskich i światowych mediów.
"Nikomu też nie wolno niszczyć struktur konstytucyjnych organów państwa. Tak postępuje tylko okupant"
Miejmy nadzieje że tymi działaniami Gersdorf ubliżającymi Narodowi Polskiemu zajmie się sąd dyscyplinarny i karny. Konstytucja RP ( art 4 rozdz.I ) stanowi - "Nadrzędną władzę w Polsce stanowi Naród". Ponad 80% narodu chce reformy sądów.
Demokracja realizuje wolę większości przy poszanowaniu praw mniejszości. Ustawy sądowe nikogo nie dyskryminują i nie prześladują.
Gersdorf wpadła w panikę i puściły jej zwieracze. Jej lament jest świadectwem bezradności: rozpanoszona kasta traci wpływy i dochody oraz boi się więzienia.

"Bronienie Polski leży w interesie Węgier, gdyż bez silnej Polski nie ma silnej Europy Środkowej... Jeśli ktoś atakuje Polskę, tak jak to się dzieje teraz w Brukseli, to atakuje całą Europę Środkową" – oświadczył premier Węgier Viktor Orban.
Suwerena i praworządna Polska to koniec marzeń o wielkiej IV Rzeszy.

Prokuratura chce przedstawić senatorowi Platformy Obywatelskiej Maciejowi Grubskiemu cztery zarzuty. Rozwojowa sprawa trwa od 2013 roku. To wygląda jak Afera Starachowicka z Grubskim jako Sobotko. Mafia przez duże M. Jak zawsze łapówki.  Ujawnił znajomemu pozyskane tajne informacje na temat przetargu. To dlatego PO dążyłą do likwidacji CBA.

"Aktualne problemy reform konstytucyjnych", redakcja Stanisław Bożyk. Fragmenty.
Zasada równości wszystkich obywateli wobec prawa nakazuje w prawie europejskim ograniczać przywileje związane z pełnionymi społecznymi rolami. Dotyczy to również minimalizowania stosowania immunitetów osobowych.
Odnośnie immunitetu sędziowskiego warto przytoczyć opinię ekspertów, przedstawioną podczas konferencji „Odpowiedzialność sędziów” w Limoges 18 listopada 2005 r.: Większość państw nie stosuje w sprawach karnych specjalnego immunitetu dla sędziów (Belgia, Cypr, Dania, Hiszpania, Grecja, Węgry, Włochy, Irlandia, Maroko, Szwecja). Sędziowie więc mogą odpowiadać osobiście za przestępstwa i naruszenia prawa, które popełnią podczas pełnienia swych funkcji (…) tak jak każdy zwykły obywatel.

Najszerzej stosowane immunitety osobowe występują w Federacji Rosyjskiej !
We Francji sędziowie i prokuratorzy podlegają ogólnym zasadom prawnym: w prawie francuskim sędzia nie korzysta już z żadnych przywilejów prawnych ani żadnego immunitetu, począwszy od wejścia w życie ustawy nr 93-2 z 4 stycznia 1993 r. Mogą więc być ścigani prawem tak jak każdy obywatel, w imię zasady powszechnej równości wobec prawa. Mogą oni być pociągani do odpowiedzialności bądź jako funkcjonariusze publiczni, bądź jako sędziowie i prokuratorzy. W tym ostatnim charakterze podlegają specjalnym przepisom kodeksu karnego, przewidującym m. in. kary za nadużycie władzy, przywłaszczanie dokumentów czy defraudację dóbr. Jako sędziowie i prokuratorzy mogą być również ścigani za korupcję, czynną lub bierną, jak również za odmowę podjęcia czynności prawnej, którą mieli obowiązek wykonać (np. rozpoznania sprawy i wydania wyroku). Za takie postępowanie grozi im kara 7500 euro grzywny i od 5 do 20 lat zakazu wykonywania zawodu.
Równocześnie we Francji istnieje zasada odpowiedzialności cywilnej sędziego za popełnione błędy.

Sędziowie w Niemczech nie posiadają immunitetu. Zgodnie z art. 97 ust. 1 niemieckiej Ustawy Zasadniczej „sędziowie są niezawiśli i podlegają jedynie ustawie” (ustawie o sędziach, Richtergesetz).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz